Český stánek na veletrhu Nanotech 2020 v Japonsku

Ve dnech 29. ledna až 31. ledna 2020 se v Tokiu na výstavišti Big Sight uskutečnila tradiční přehlídka nanotechnologií pod názvem Nanotech Japan 2020. Jedná se o mezinárodní veletrh a konferenci, jež patří k nejvýznamnějším příležitostem pro setkání technologických firem v celé Asii.

V rámci letošního ročníku se představilo 485 vystavovatelů z 23 zemí celého světa a navštívilo jej téměř 50 000 návštěvníků. Český stánek byl finančně podpořen z fondu Projektů ekonomické diplomacie (PROPED).

Česká republika se veletrhu Nanotech Japan účastní na oficiální úrovni již od roku 2012, letošní účast již tedy byla devátá v řadě. Národní expozice, zajištěná agenturou CzechInvest ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Tokiu a finančně podpořená z fondu PROPED, hostila české nanotechnologické firmy Elmarco, SVCS, Pardam a Lightigo a také Asociaci nanotechnologického průmyslu ČR, zastoupenou jejím prezidentem Jiřím Kůsem. Český stánek dne 29. 1. symbolicky otevřel a vystavovatele pozdravil velvyslanec ČR v Japonsku Martin Tomčo.

Další česká firma, Pragotherm, se tohoto veletrhu zúčastnila v rámci evropské expozice, zajištěné EU-Japan Centre for Industrial Cooperation. Úplně individuálně se pak na souběžně probíhajícím veletrhu TCT Japan svým japonským zákazníkům představila také firma Filament PM, výrobce tiskových strun pro 3D tiskárny.

Mezinárodní veletrh Nanotech Japan představuje pro české firmy každoročně  jedinečnou příležitost navázat obchodní kontakty a představit se na jednom z nejvýznamnějších nanotechnologických fór v regionu. Více informací o této akci můžete nalézt na webových stránkách veletrhu Nanotech.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tokiu (Japonsko). Autor: Stanislav Beneš, obchodně-ekonomický rada.

• Teritorium: Japonsko
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme