Český startup Poetizer získal investici přes 70 milionů. Chystá se konkurovat Instagramu i TikToku

Původem česká sociální síť Poetizer, určená pro kreativní vyjádření formou básní, obdržela pro svou další globální expanzi investici přes 70 milionů korun od Karla Janečka jako fyzické osoby. Díky ní bude technologický startup manželů Johany a Lukáše Sedláčkových moci dále rozvíjet alternativu k současným sociálním sítím, na které se poslední dobou snáší stále větší kritika kvůli negativním dopadům na lidskou psychiku a polarizaci společnosti. 

Od spuštění své nové platformy na podzim roku 2018 nabral Poetizer více než 120 tisíc uživatelů v 120 zemích světa, kteří na ní publikovali už přes 1,4 milionů básní. Ve stejné době byl uveden v USA, kde se mu podařilo etablovat do takové míry, že převážná většina jeho uživatelů jsou nyní mladí Američané. A nedávno startup pod vedením Lukáše Sedláčka zaznamenal další velký úspěch: od významného českého matematika, společenského reformátora, mecenáše, bojovníka proti korupci a investora Karla Janečka získal investici ve výši 2 674 000 eur za 38,2 % ekvity.

Sociální síť Poetizer obdržela investici od Karla Janečka
Sociální síť Poetizer získala investici od Karla Janečka

„Nová generace sociálních sítí je jedním z klíčů k úspěchu svobodné a šťastné civilizace. Tyto sítě budou propojovat a sjednocovat lidi a vytvářet nová přátelství. Poetizer je první vlaštovkou, která spojuje lidi v tom nejkrásnějším – v umění,“ říká Karel Janeček k rozhodnutí investovat do Poetizeru.

Lukáš Sedláček, absolvent mezinárodních vztahů v Cambridge, zakladatel vzdělávací firmy ELAI a také Týdne inovací ČR, se v této souvislosti těší na další velkou výzvu. „Jsem nesmírně rád, že investici poskytl právě Karel Janeček, osobnost, které si velice vážím a která aktivně mění svět k lepšímu. S pomocí investice nechceme docílit ničeho menšího, než etablování této české sociální sítě bok po boku velikánů jako jsou Instagram či TikTok.“

Poetizer reaguje na zvýšenou oblibu poezie jakožto formy kreativního vyjádření emocí, stejně jako názorů na celospolečenská témata. Zájem o poezii projevuje dlouhodobě více než 10 % světové populace, jen v USA čte nebo píše poezii přes 40 milionů lidí a tento trend má vzrůstající tendenci.

Poetizer nabízí prostor, který podporuje hlubší zamyšlení a reflexi v době, která je pro mnoho lidí náročná a chaotická. Na Poetizeru nejde o souboj fotek, krásy ani postavení, ale primárně o opravdovost sdělení. „Lidé mají tendenci podléhat předsudkům vůči neznámému. Věřím, že je Poetizer dokáže bořit tím, že umožní lidem z celého světa propojit se na hlubší rovině sdílených prožitků,“ dodává Lukáš Sedláček.

Nejbližším cílem Poetizeru je nabírání nových uživatelů především na americkém trhu a uvedení monetizačních prvků pro zajištění dalších příjmů na podporu růstu. Poetizer chce být partnerem pro všechny začínající i profesionální autory. Dřívějšími investory jsou Petr Gryc, ředitel české firmy ComAp pro Blízký východ, Michael Fehn, dřívější generální ředitel firmy E.ON, a investor David Ruml.

Redakčně upravená tisková zpráva

• Teritorium: Česká republika
• Témata: Inovace a startupy
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby

Doporučujeme