Čeští vývojáři ukázali na EGX v Londýně vznikající projekty pro virtuální realitu

Největší veletrh se zaměřením na videoherní průmysl ve Spojeném království se uskutečnil 22. – 25.9.2022 v londýnském hlavním exhibičním centru Excel London. Poprvé zde vystoupili i čeští vývojáři her, a to s podporou ekonomické diplomacie a agentury CzechInvest.

Šest českých herních studií se představilo britskému publiku a mělo tak možnost uvést své produkty na trh nebo dostat cennou zpětnou vazbu, a to jak od hráčské komunity, tak od byznysu.

Foto: CzechInvest

Londýnský veletrh EGX navštívila celá řada českých vývojářů, z nichž se hned několik zabývá virtuální realitou. Své projekty na českém stánku představila společnost Divr Labs, vývojář a operátor zábavní VR arény, která zároveň otevírá svoji pobočku v londýnském obchodním centru Westfield. Dále studio YORD zabývající se XR řešením nebo studio Victoria VR, jež buduje své aplikační rozhraní v nově nastupujícím fenoménu metaverse.

S VR řešením přijeli na EGX i zástupci Immersive Divison a představili hráčům svoji hru Blockstar, ta se zatím nachází ve vývojové fázi, a tak před oficiálním uvedením získávali cennou zpětnou vazbu. Před oficiálním uvedením je také herní studio GoldKnights, které za necelé dva týdny uvede svoji akční RPG hru The Last Oricru. Posledním účastníkem bylo studio CGE (Czech Game Edition), které je mj. vydavatelem populární společenské deskové hry Krycí jména a cílem návštěvy Londýna bylo představit i digitální/mobilní verzi hry, která bude uvedena na trh v příštím roce.

„Jsme rádi, že můžeme pomoci českým vývojářům ukázat své projekty na zahraničních veletrzích jako je EGX London. Český stánek navštívily stovky lidí denně a my pevně věříme, že se českým herním vývojářům podaří na britském trhu uspět,“ shrnul letošní ročník EGX Erik Bolebruch, zahraniční zástupce agentury CzechInvest pro Velkou Británii a Irsko.

Budoucnost virtuální a rozšířené reality byla tématem konference

V předvečer EGX London 2022 se na Velvyslanectví ČR v Londýně konala konference na téma budoucnosti virtuální a rozšířené reality a nově nastupujícího trendu metaverse. Za podpory Velvyslanectví a agentury CzechInvest se čtyři české firmy spojily, aby odborné i široké veřejnosti představily tyto fenomény doby, přiblížily projekty, na kterých momentálně pracují a nastínily, čemu se chtějí v budoucnu věnovat.

Hojně zmiňovaným termínem byl tzv. Web3, což lze považovat za další fázi vývoje celosvětové sítě WWW, která má sloužit právě potřebám virtuálního prostředí postaveného na decentralizovaném systému blockchain a využití kryptoměn. Hlavním organizátorem této konference byla firma YORD Studio se svojí dceřinou společností MOYA.

• Témata: Inovace a startupy
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby

Doporučujeme