Chcete se prosadit na zahraničních trzích? Poraďte se s experty

Najít nové kontakty a prosadit se svým zbožím či službami za hranicemi České republiky. Právě v tom pomáhá zástupcům tuzemských podniků každoroční setkání s řediteli zahraničních kanceláří agentury CzechTrade.

Tradiční Meeting Point se letos koná ve dnech 11. a 12. února v pražském hotelu Ambassador Zlatá husa na Václavském náměstí.

Ředitelé všech zahraničních zastoupení agentury z 59 zemí dorazí do Prahy, aby exportéry nasměrovali na nejvhodnější teritoria pro jejich výrobky, a doporučili jim, jaké kroky podniknout k úspěšnému průniku a působení na cizích trzích.

Meeting Point CzechTrade nabízí půlhodinová individuální jednání. Zástupci firem mohou s odborníky konzultovat vývozní plány, problémy s exportem či získat informace o aktuálních obchodních příležitostech. Zástupci jedné společnosti mohou využít až pět takových setkání.

Celosvětová síť

Rozsáhlá síť kanceláří v šesti desítkách zemí na pěti kontinentech pokrývá Evropu od Skandinávie po Balkán, východní Evropu a státy SNS, významná africká teritoria, dále asijské země, Kanadu, USA, Latinskou Ameriku i Austrálii a Nový Zéland. 

Pracovníci zahraničních kanceláří dlouhodobě působí přímo v jednotlivých teritoriích, mají bohaté zkušenosti s obchodováním v dané zemi, dobře znají specifika trhu, obchodní podmínky, zvyklosti, jazyk či kontakty.

Podnikatelům pomohou s výběrem vhodných odbytišť pro uplatnění jejich výrobku nebo služby, s nalezením obchodních partnerů, zhodnotí reálné šance na úspěch a doporučí, jak nejlépe postupovat.

Zahraniční zástupce doplní specialisté Klientského centra pro export, které je společnou aktivitou Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zahraničních věcí a agentury CzechTrade. Firmám nabízí služby Jednotné zahraniční sítě ve více než devadesáti zemích světa.

Bližší informace o účasti v projektu Design pro konkurenceschopnost nebo o společných účastech na veletrzích financovaných z projektů NOVUMM a NOVUMM KET poskytnou odborníci na tyto projekty.

Účast na akci je zdarma, zájemci se ale musejí zaregistrovat na stránkách agentury CzechTrade. Pro upřesnění konkrétních termínů vás budou kontaktovat pracovníci CzechTrade.

Pravidelné novinky e-mailem