Chile zmodernizuje za 1,5 miliardy dolarů svá letiště

Prezident Sebastián Piñera oznámil ambiciózní plán modernizace chilských letišť. Investice do nejvýznamnějšího letiště v zemi, tedy Aeropuerto Arturo Merino Benítez v Santiagu, a dalších 16 regionálních terminálů se mají blížit částce 1,5 miliardy dolarů.Plocha terminálů se rozroste ze stávajících 214 tisíc metrů čtverečních na 537 tisíc. Jejich rozšíření včetně modernizace vybavení by mělo s rezervou uspokojit poptávku na následujících nejméně 20 let.

V současné době země disponuje šesti mezinárodními letišti, po modernizaci se jejich počet rozroste na patnáct. Modernizace se bude týkat jak prostor určených k odbavování cestujících, tak rovněž techniky ke sledování leteckého provozu a zajištění jeho bezpečnosti. Chystané změny samozřejmě zahrnou také rozšíření, rekonstrukci a modernizaci přistávacích ploch. Vybudování kvalitní sítě letišť po celé délce chilského území se má opírat o standardy zemí OECD a počítá s nasazením nejmodernějších technologií. Záměr zlepšit letištní infrastrukturu tak má podpořit nejen přepravu osob, ale je též reakcí na rostoucí poptávku po nákladní dopravě.

Převzato z časopisu Export a podnikání, přílohy týdeníku Euro a měsíčníku Profit, vycházející ve spolupráci s agenturou CzechTrade a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Autor článku: Jiří Jílek a Josef Kunický, CzechTrade, Santiago de Chile.
Rubrika časopisu na euro.cz

• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Služby

Doporučujeme