Chilské Iquique jako vstupní brána pro české výrobky a služby na regionální trh

Severochilský přístav Iquique je se svojí bezcelní zónou a díky své strategické poloze vhodným místem pro vstup českých firem nejen do Chile, ale i do Bolívie, Peru, Paraguaye a části Brazílie.

Zástupce velvyslanectví ČR v Santiagu de Chile spolu s ředitelem místní kanceláře CzechTrade jednali v místě o možnosti českých investic a uplatnění českého zboží a technologií jak v regionu Tarapaca, tak o exportu do sousedních zemí, pro které je Iquique klíčovým obchodním uzlem.

Ilustrační fotografie

V průběhu návštěvy jednali s guvernérem regionu Tarapaca o možnostech uplatnění českých stavebních technologií v projektu výstavby 30 000 bytů, které regionální vláda plánuje postavit v nadcházejících letech.

Se starostou města Hospicio Alto diskutovali o podmínkách a podpoře místní samosprávy při realizaci záměru vybudování místní pobočky českého výrobce ochranných pomůcek pro bezpečnostní sektor. Starosta Iquique by pro změnu přivítal zapojení českých firem a investorů do budování místní logistické infrastruktury, která díky strategické poloze města a dynamice mezinárodního obchodu se sousedními zeměmi nabízí velký potenciál růstu.

Odkaz Bati žije, exportéři zavádějí jeho systém vedení firmy

V Iquique je rovněž značná poptávka po zboží a technologiích z celé řady sektorů. Jako nejperspektivnější se v tuto chvíli jeví potravinářství, těžební a důlní technika či zdravotnická zařízení. Na jaro příštího roku plánují velvyslanectví a kancelář CzechTrade ve spolupráci s místními partnery matchmakingový seminář zaměřený na propojení firemních kontaktů v oblastech společného zájmu.

Bližší informace ohledně obchodních a investičních příležitostí v regionu Tarapaca lze získat na emailech jan_janda@mzv.cz a jiri.jilek@czechtrade.cz.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Santiagu de Chile (Chile).

• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí

Doporučujeme