Zdroj: CzechTrade

Chilské národní dráhy EFE zahájily největší výběrové řízení ve své historii

Chilský národní železniční dopravce EFE, na konci srpna oznámil zahájení výběrového řízení za 785 milionů dolarů na vybudování úseků příměstských železnic Melipilla-Malloco a Malloco-Lo Errázuriz.

Vláda prezidenta Gabriela Borice plní slib z předvolebních programů, dle nichž se mělo co nejdříve začít s rozšiřováním stávající železniční sítě, přesouváním pasažérů i nákladu z mnohdy přeplněných silnic právě na koleje a zároveň tím postupně snižovat emise skleníkových plynů.

Ilustrační fotografie

Investice by kromě dvou železničních tratí měla zahrnovat také 23 železničních přejezdů. Práce na prvním úseku, který propojí centrum Santiaga (Estación Central) se čtvrtí Peñaflor, budou spočívat ve vybudování dvou nových elektrifikovaných tratí pro osobní přepravu a cargo. Náklady se pohybují na úrovni 435 milionů dolarů.

Dle prezidenta EFE Erica Martina se bude jednat nejen o největší investici v historii, ale také o tu s největším dopadem na městskou infrastrukturu co se počtu přepravených pasažéru týče. Ročně by mělo být na nových úsecích přepraveno 50 milionů obyvatel především jihovýchodní části Santiaga de Chile. Předpokládáno je také plynulé napojení na veřejnou dopravu.

ExportMag.cz: Namíchat si müsli po svém? „Zábavné pochoutky“ firmy Mixit uspěly i ve světě

Postaveno bude téměř 40 kilometrů nové železniční trati, práce na ní by měly trvat 41 měsíců. V následujících 12 měsících by měla být trať elektrifikována a vybudována příslušná komunikační a dopravní infrastruktura. Na prvním úseku trati by se tak mohli svézt první pasažéři už v roce 2027.

Pokud máte zájem o zapojení se do výběrového řízení na dílčí dodávky, neváhejte se prosím obrátit na zahraniční kancelář CzechTrade Chile, která vám může pomoci s procesem zapojení do výběrového řízení. Představení výrobků českých firem představitelům železničního dopravce EFE proběhlo za organizace týmu CzechTrade Chile v dubnu 2023 v rámci specializované obchodní mise v železničním průmyslu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chile.
Zdroj: https://www.gob.cl

• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí

Doporučujeme