Čistý zisk vietnamského pivovaru SABECO se ztrojnásobil

Vietnamská společnost SABECO uvedla, že se její ukazatele tržeb i zisku v letošním roce výrazně zlepšily.

Největší pivovar ve Vietnamu dosáhl ve třetím čtvrtletí roku 2022 čistý zisk 1,4 mld. Kč, což je meziročně téměř trojnásobný nárůst.

Ilustrační fotografie

Za prvních 9 měsíců letošního roku vykázala společnost SABECO zisk po zdanění 4,4 mld. Kč a plán na celý rok 2022 je 4,5 mld. Kč. To přibližně odpovídá zisku Plzeňského Prazdroje (4,8 mld. Kč v roce 2021).

Hrubá zisková marže se během letošního roku zvýšila z 26,7 % na 31,2 % a je rekordní za posledních pět let. Kromě programů na podporu prodeje a marketingu SABECO také zlepšilo efektivitu výroby a zavedlo opatření na úsporu nákladů tak, aby se zmírnily dopady vyšších vstupních nákladů.

Podle místní poradenské a finanční společnosti Bảo Việt existuje ve Vietnamu prostor pro expanzi pivního průmyslu a cena piva letos vzroste o 10 % oproti roku 2021.

Ve Vietnamu se za prvních devět měsíců letošního roku vyrobilo přes 43 mil. hektolitrů piva, což je 3,5násobek výstavu českých pivovarů. Vietnam je pátý největší importér českého chmele.

Autor: Luboš Marek, místní zástupce ČR pro agro-potravinářství, velvyslanectví ČR v Hanoji. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Teritorium: Asie | Vietnam | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl

Doporučujeme