ČR finančně pomohla Peru na boji proti pandemii

Česká republika skrze Ministerstvo zahraničních věcí darovala 9. července hlavnímu městu Peru humanitární pomoc ve výši 3,5 milionu korun. Dohodu podepsal se starostou Limy velvyslanec Michal Sedláček.

Foto: MZV ČR

Za tuto částku město nakoupí roušky, jednorázové rukavice, rychlotesty a další zdravotnické pomůcky či potravinové balíčky pro nejchudší. Pomoc je určena nejohroženějším skupinám obyvatel, včetně zdravotníků. Členům vysídleného indiánského kmene Shipibo, zdravotníkům i jejich rodinám a nejchudším obyvatelům Limy, včetně lidí, kteří prchli z krizí zmítané Venezuely – těm všem je určena pomoc, kterou Česká republika darovala peruánské metropoli.

„Velice si vážíme pomoci ze strany České republiky,“ prohlásil při slavnostním podpisu dohody primátor Limy Jorge Muňoz. „Obyvatelé Limy ocení tento český humanitární dar, který přispěje ke zlepšení situace v těch nejchudších částech Limy, a doufám, že zlepší i zdravotní podmínky ve městě,“ dodal.

„Lima je bohužel centrem koronavirové nákazy v Peru, téměř 60 % všech potvrzených případů covidu-19 pochází právě z hlavního města,“ vysvětlil cíl daru ministr zahraničí Tomáš Petříček. „Česká republika přispěje ke zlepšení situace těch nejzranitelnějších skupin, což by mělo zásadně pomoci v boji s nákazou,“ doplnil český velvyslanec v Peru Michal Sedláček.

K dnešnímu dni je v Peru potvrzeno 312 911 případů nákazy. Země je tak šestou nejpostiženější na světě. Za posledních 24 hodin přibylo v Peru 3 633 nových případů nákazy covid-19, číslo se v posledních týdnech nedaří snižovat. V důsledku pandemie už v jihoamerické zemi zemřelo přes 11 tisíc lidí, za poslední měsíc je to v průměru 180 obětí denně.

• Teritorium: Česká republika | Peru
• Témata: Koronavirus svět

Doporučujeme