ČR podpořila výstavbu dvou mateřských škol v Kambodži

Dvě mateřské školy se v Kambodži podařilo vybudovat mimo jiné díky podpoře rozvojových projektů Ministerstva zahraničních věcí ČR a Velvyslanectví ČR v Phnompenhu. V prosinci 2019 byly slavnostně otevřeny.

Během let 2018 a 2019 byly za české podpory v kambodžské provincii Kampot vybudovány dvě komunitní mateřské školy pro celkem 67 dětí ve věku do šesti let. Součástí výstavby každé z mateřských škol bylo také zajištění přístupu k vodě a sociálnímu zařízení.

Projekt současně podpořil výrobu her, které jsou používány při výuce a podporují rozvoj dětí. „Další fáze projektu se zaměřila na rozvoj pedagogických schopností učitelů a zlepšení dalších parametrů mateřských škol jako např. zlepšení dětského hřiště, vybavení tříd či interiérová dekorace,“ uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Slavnostního předání, které se uskutečnilo v prosinci 2019, se zúčastnili zástupci Velvyslanectví ČR v Phnomenhu, kambodžský ministr školství mládeže a sportu Hang Chuon Naron, zástupci japonského velvyslanectví, které se na projektu také podílelo, místní pedagogové a stovky dětí.

Projekt je součástí zahraniční rozvojové spolupráce Česka v Kambodži.

• Teritorium: Kambodža
• Témata: Rozvojová spolupráce

Doporučujeme