Čtyři české start-upy míří na technologickou konferenci Slush Tokyo

V Japonsku se potkají se zástupci českých firem působících na japonském trhu, místní start-upovou komunitou i investory.Čtyři české start-upy UNIOSO, Retailys, MobileSoft a Mindee app vyráží na technologickou konferenci Slush Tokyo. Ta se koná od 22. do 23. února 2019 a firmy na ní budou s podporou projektu CzechDemo agentury CzechInvest vystavovat v rámci českého pavilonu. V Japonsku na ně před začátkem konference čeká ještě doprovodný program na české ambasádě, kde se potkají se zástupci obchodních organizací jako je JETRO nebo EU_Japan Centre a získají cenné informace o japonském trhu či start-upovém ekosystému. Praktické rady a zkušenosti se pak dozví od českých firem, které na japonském trhu již působí.

UNIOSO představí softwarovou podporu při řešení řídicích, organizačních a personálních činností, tedy jakési online IT řešení pro firemní procesy. Retailys se zabývá vícekanálovým online prodejem, čímž svým klientům umožňuje snadnou správu prakticky neomezeného množství internetových obchodů v různých jazycích a měnách.

Mindee je aplikace pro finanční poradce, která optimalizuje a automatizuje jednání. Propojuje poradce s klientem prostřednictvím portálu Mindee a digitalizuje celý obchodní proces. MobileSoft vyvíjí Android aplikaci AppBlock, která blokuje ostatní aplikace a jejich notifikace ve vybraný čas a lokalitě, čímž pomáhá uživatelům, aby se mohli naplno soustředit a být efektivnější. Start-up MobileSoft byl organizátory konference Slush Tokyo vybrán ke krátké tříminutové prezentaci na podiu (tzv. pitch), ve které se představí publiku vedle dalších 17 start-upů.

Na konferenci pro technologické talenty Slush Tokyo se české start-upy budou moci setkat s nejvýznamnějšími mezinárodními investory, šéfy velkých firem i zástupci médií. Od roku 2008, kdy se konference konala poprvé, tehdy jako komorní akce pro 300 účastníků, se Slush Tokyo rozrostlo na mezinárodní setkání o tisícovkách návštěvníků. Cíl si však zachovává stejný – pomáhat další generaci firem uspět v globálním světě. České start-upy na něj s podporou CzechInvestu zavítají podruhé.

Více informací o konferenci naleznete na tokyo.slush.org.

• Teritorium: Asie | Japonsko | Zahraničí
• Témata: Inovace a startupy

Doporučujeme