Czech Digital Solutions: Projekt pomůže českým IT firmám dobýt svět

Pronikat na trhy po celém světě pomůže tuzemským IT firmám nový projekt Czech Digital Solutions. Podílejí se na něm zástupci podnikatelů, české státní správy, ale také ICT Unie.

Za Czech Digital Solutions stojí Hospodářská komora (HK ČR), Ministerstvo zahraničních věcí a kromě ICT Unie také platforma Direct IT.

Ilustrační fotografie

„Novým vývozním artiklem naší země se staly špičkové české informační a komunikační technologie. Tuzemské antivirové programy používají stovky milionů lidí, prosazují se české 3D tiskárny, tituly českých autorů her kralují světovým žebříčkům prodejnosti, jsme průkopníky v měření a analyzování dat o chování zákazníků pro největší konglomeráty světa. A právě klíčové tuzemské podniky působící v oblasti IT, jejich vyspělé technologie a inovace chceme světu představit,“ říká viceprezident HK ČR a prezident ICT Unie Zdeněk Zajíček.

Česko jako centrum špičkových ICT služeb?

„Chceme, aby Česká republika byla v zahraničí propagována vedle tradičních odvětví jako země špičkových ICT produktů a služeb, vysoce kvalifikovaných lidí a rozvinuté informační společnosti,“ nastínil motivaci Hospodářské komory Zdeněk Zajíček.

Kam směřujeme? Budoucnost pohledem analytiků

Projekt bude v počáteční fázi generovat katalog českých IT řešení v 21 kategoriích a za pomoci 130 českých velvyslanectví a ekonomických diplomatů v zahraničí je bude nabízet tamním  státním úřadům, municipalitám a podnikům. Součástí spolupráce bude také zprostředkování dvoustranných obchodních jednání.

Do projektu už vstoupilo prvních 16 firem. Přihlásit se do něj bezplatně může libovolná česká firma, která nabízí své IT řešení.

Pomůžeme i expanzi menších firem

Organizace na projektu pracují od loňského února, kdy se Hospodářská komora a Ministerstvo zahraničních věcí dohodly na spolupráci, sdílení informací a propagaci českého IT sektoru v zahraničí.

Při přípravě projektu se inspirovaly elektronickým katalogem Czech Healthcare Solutions, který od loňska nabízí tematicky zaměřené katalogy s nabídkou inovativních produktů k zajištění zdravotní péče v rozvojovém světě.

„Do Czech Digital Solutions jsme vstoupili z toho důvodu, že řeší na straně ekonomických diplomatů jednu otázku, se kterou se ve své práci setkávali – a tou je poptávka po kontaktech a konkrétních řešeních v oblasti informačních technologií. Na straně druhé pomáhá i menším podnikům expandovat a prezentovat jejich inovativní řešení po celém světě prostřednictvím ekonomických radů na ambasádách a konzulátech,“ dodává náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa.

• Teritorium: Česká republika
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby

Doporučujeme