Czech Startup Night 2021 v Portugalsku

Po roční přestávce se v souvislosti s účastí řady českých startupů na letošním ročníku konala největší světová technologická konference současnosti – Web Summit.

Dne 3. listopadu 2021 se již potřetí konala v prostorách rezidence velvyslance ČR v Portugalsku akce s názvem Czech Startup Night. Tentokrát se prezentovalo sedm českých startupů, které byly součástí mise, již na Web Summit opět zorganizovala agentura CzechInvest prostřednictvím svého programu Czech Demo.

Ilustrační fotografie

Zástupci zúčastněných startupů měly na své „pitches“ k dispozici tři minuty, v rámci kterých prezentovaly svoji firmu a produkt, po kterých měly prostor na zodpovězení otázek ze strany odborné poroty. Prezentace se zúčastnily následující startupy: Visioncraft, BeiT, StormingForce, Motionlab, Smartly, Clevermaps a Confer-O-Matic. Večera se měl původně zúčastnit také startup Maptiler, kterého však zdržela milá povinnost, a to sice účast v souběžně konaném semifinálovém kole soutěže startupů na samotném Web Summitu, což je samo o sobě pro firmu velkým úspěchem.

Zástupci startupů představili celou řadu inovativních produktů a aplikací jako např. monitorovací systémy s podporou umělé inteligence, software pro digitální správu budov, mapové aplikace, vytváření startupových řešení a aplikací na míru apod.

Revoluce proti plastům. Startup Refork vyvinul rozložitelné příbory

Po prezentacích následoval networking a společenský podnik, přičemž zároveň probíhala debata odborné poroty o nejlepším produktu a prezentaci. Slavnostní vyhlášení nejlepších se odehrálo v režii náměstka ministra průmyslu a obchodu Petra Očka, generálního ředitele agentury CzechInvest Patrika Reichla a velvyslance ČR v Portugalsku Petra Šelepy. První místo získala firma BeiT, jejíž majitel a CEO Miroslav Hachlinec převzal drobné ceny.

Zástupci přítomných startupů, agentury CzechInvest i velvyslanectví se shodli, že navázané kontakty má význam rozvíjet i v budoucnu, a to jak v bilaterální rovině mezi ČR i Portugalskem, tak i v rovině globální, což přímo souvisí s tím, že konference Web Summit se bude v Lisabonu konat na základě dlouhodobé smlouvy mezi organizátory a městem každoročně v obdobném termínu i v dalších letech.

Akce Czech Startup Night navázala na předchozí ročníky v letech 2018 a 2019, kdy byla pořádána coby projekt na podporu ekonomické diplomacie ve spolupráci Velvyslanectví ČR v Portugalsku a agentury CzechInvest. Představitelé českých startupů představili svá řešení a technologie odborné porotě, v níž zasedli partneři z organizačního týmu Web Summitu, portugalské agentury pro rozvoj obchodu a investic AICEP PortugalGlobal a Portugalské obchodní konfederace (CIP).

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Lisabonu (Portugalsko). Autor: Ing. Petr Klíma, zástupce velvyslance.

• Teritorium: Evropa | Portugalsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby

Doporučujeme