Zdroj: CzechTrade

CzechTrade na Designbloku propojí firmy s průmyslovými designéry

Agentura CzechTrade od roku 2008 podporuje konkurenceschopnost českých firem řadou projektů. Jedním z nich je i „Design pro export“, který podporuje inovace a vývoj nových výrobků za aktivního zapojení průmyslových designérů a zároveň pro tyto nově vzniklé produkty zajišťuje obchodní kontakty v zahraničí.

Stánek CzechTrade na Designbloku
Stánek CzechTrade na Designbloku

„V CzechTrade si uvědomujeme skutečnost, že design hraje zásadní roli pro úspěšný prodej produktu, zvláště pak pokud se chcete prosadit v zahraničí. Právě proto podporujeme český design a aktivně se účastníme festivalu Designblok, kde lze na jednom místě potkat malé designéry, velká zkušená designová studia, menší výrobce, ale i značky s velkým jménem. Je to pro nás další příležitost, jak propojit firmy se samotnými designéry,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.

Letošní expozice CzechTrade | DESIGN PRO EXPORT, která vznikla za spolupráce s designérem Václavem Mlynářem se opírá o hlavní propojovací službu, kterou je Adresář designérů. Na místě se budou moci designéři bezplatně zapsat do adresáře a výrobci se inspirovat spoluprací s profesionálními studii. Za účasti ředitelů zahraničních kanceláří CzechTrade a dalších odborníků proběhne pět odborných seminářů s tématikou prosazení značky a výrobku v zahraničí, vývoje produktů významných značek nebo inspirace v oblasti využití nových materiálů.

Samotná expozice se nachází v prvním patře v sektoru B.111 a je vybavena křesílky Cocon od návrhářky Lucie Koldové z firmy Master&Master, která v loňském roce vyhrála Výrobce roku 2019, cena Design pro export v rámci cen Czech Grand Design.

„Ve čtvrtek od 15:30 budeme vysílat online stream od kulatého stolu s designéry, výrobci a vedoucí projektu DESIGN PRO EXPORT Zuzanou Sedmerovou. Tématem Design Export Talks bude význam designu pro obchodní úspěch v zahraničí. Český design má vynikající tradici, vývoj i budoucnost. Spolupráce designérů s českými výrobci, které na letošním Designbloku uvidíme, to jenom potvrzují,“ říká Radomil Doležal.

Odborné semináře CzechTrade

Všechny odborné semináře CzechTrade budou živě ke shlédnutí na Facebooku, webových stránkách Designbloku a následně i na profilu a stránkách CzechTrade.

  • Středa 7. 10. 2020, 11:00 – 12:00

CZECHTRADE | DESIGN PRO EXPORT: V Německu vyhrává jednoduchá elegance

Adam Jareš, ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Düsseldorf a jeho host – Vladimír Michalčík, majitel firmy Gitano cosmetics

  • Čtvrtek 8. 10. 2020, 11:00 – 12:00

CZECHTRADE | DESIGN PRO EXPORT: Uspějte v Mexiku!

Tereza Vítková, ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City a její host – Jan Matějček, branch manager společnosti mmcité 9

  • Pátek 9. 10. 2020, 11:00 – 12:00

CZECHTRADE | DESIGN PRO EXPORT: Designové trendy a příležitosti v Maďarsku

Dóra Egressy, ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade Budapešť si s majitelem a designérem firmy mmcité Davidem Karáskem a obchodním ředitelem firmy RAVAK Dušanem Mejzrem bude povídat o tom, co je v Maďarsku proslavilo, jaký je maďarský vkus a jak přijal český design. Diskutovat budou o tom, že design nepatří do galerií, ale do všedních dnů a jaké jsou jejich největší výzvy do budoucna.

  • Sobota 10. 10. 2020, 11:00 – 12:00

CZECHTRADE | DESIGN PRO EXPORT: Inovace a nové trendy ve světě materiálů – materiO Prague

Seminář představí novinky a trendy v oblasti výrobních materiálů se zaměřením na jejich udržitelnost.

  • Neděle 11. 10. 2020, 16:30 – 17:30

CZECHTRADE | DESIGN PRO EXPORT: DESIGN pro konkurenceschopnost. Success Stories – Václav Mlynář, BOMMA

Příběh značky BOMMA – od začátku až do budoucnosti.

• Oblasti podnikání: Design

Doporučujeme