Zdroj: CzechTrade

CzechTrade rozšiřuje své zastoupení, nově je podporou pro exportéry v kanadském Torontu

Agentura CzechTrade rozšiřuje své zastoupení v Kanadě a ve spolupráci s agenturou CzechInvest bude podporou pro exportéry ve sdílené zahraniční kanceláři v Torontu. Nové zastoupení CzechTrade v Torontu je v rámci jedné ze 14 sdílených kanceláří společné sítě obou agentur.

Ve východní části Kanady bude pomáhat s expanzí českým firmám se zaměřením na inovace, IT, AI a kyberbezpečnost, udržitelnost či chytré zemědělství. Tato synergie mezi agenturami není ojedinělá, společné prostory sdílí nejenom v zahraničí, ale také v 7 regionech Česka.

Pohled na město Toronto přes jezero Ontario, Kanada
Toronto, Kanada

Sdílená zahraniční kancelář agentur CzechTrade a CzechInvest leží v blízkosti klíčových byznysových partnerů a událostí, a to v prostorách Generálního konzulátu České republiky v Torontu. Nové zastoupení CzechTrade v této kanceláři bylo zahájeno v lednu tohoto roku s cílem rozvíjet perspektivní spolupráce českých exportérů v oblastech, které dominují teritoriu. Zaměří se na inovace, technologie, IT, AI, kyberbezpečnost, udržitelnost, chytré zemědělství nebo čistou a chytrou mobilitu.

„Toronto nabízí aktivní inovační systém se širokým portfoliem inkubátorů a akcelerátorů, finanční podpory, důležitých mezinárodních hráčů a mimo jiné také kvalitních univerzit. Nabízí tedy českým firmám spoustu možností, ať už exportních nebo investičních, se kterými jim mohou obě agentury významně pomoci. Příkladem je koridor Toronto-Waterloo, po Silicon Valley největší a nejdynamičtější technologický klastr v severní Americe. Rozmanitost tohoto ekosystému, pokud jde o typy podnikání nebo odvětví, je obrovská a českým firmám odemyká řadu byznysových příležitostí,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade a dodává, že agentura CzechTrade v Kanadě již působí. Své služby nabízí ze zahraniční kanceláře v Calgary od roku 2009 se zaměřením na tradiční průmysly, jako je energetika, těžařský průmysl, strojírenství, lesnictví či zemědělství.

Agentura CzechInvest rozšiřuje svou zahraniční síť o kancelář na Tchaj-wanu

Kanada podporuje rozvoj startupů, v Torontu od 17. do 20. června proběhne například startupová konference Collision Conference za účasti českých firem. V tomto roce se také v rámci Exportního vzdělávání CzechTrade uskuteční webinář, který podnikatelům představí příležitosti ve východní Kanadě a proč má smysl se o teritorium zajímat.

Spolupráce mezi agenturami CzechTrade a CzechInvest funguje v tuzemsku i zahraničí prostřednictvím společné sítě. CzechTrade poskytuje v 9 vybraných zahraničních kancelářích (Mexiko, Chile, Indie – Bengalúr, Singapur, Benelux, Francie, Španělsko, Itálie a Izrael) vedle exportních aktivit i investiční projekty. CzechInvest naopak poskytuje služby pro exportéry v Soulu, Tokiu, San Franciscu a New Yorku a nyní nově také v Torontu.

• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí

Doporučujeme