Zdroj: CzechTrade

CzechTrade pořádá Future of Export Summit 2022. Mezi tématy bude export, digitalizace či udržitelnost

Desítky klíčových osobností českého byznysu se představí na podzimním summitu CzechTrade, který se uskuteční 15. listopadu v odpoledních hodinách v Cubex Centru Praha.

Odborný program nabídne řečníky s tématy, která se budou věnovat exportním výzvám, digitalizaci či transformaci české ekonomiky. Následovat budou diskuzní bloky včetně panelové diskuze. Na své si přijdou podnikatelé, CEO, obchodní ředitelé nebo exportní manažeři, ale také experti na udržitelnost a business development. Vstup na akci je zdarma.

O exportu promluví vývozci i ředitelé zahraničních kanceláří agentury CzechTrade.

Jak na export v nové éře

Akce začne ve 14 hodin úvodním slovem ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely a generálního ředitele CzechTrade Radomila Doležala. „V současné době čelí exportéři zcela novým výzvám a my tímto summitem chceme firmám přinést řešení. S odborníky prodiskutujeme nejpalčivější problémy, které jsme zmapovali, a poskytneme sadu scénářů, ze kterých mohou podnikatelé volit a které jim pomohou, jak si s aktuální situací poradit v nejbližším roce,“ říká Radomil Doležal.

Prohlédněte si podrobný program a zaregistrujte se zdarma na Future of Export Summit 2022

Na akci vystoupí odborníci s tématem udržitelnosti, dodavatelských řetězců, digitalizace nebo úspěšných byznysových interakcí. Odborníci budou předávat své „know-how“ z konkrétních teritorií a rozvoji podnikání, investicích ze zahraničí a další. Program nabídne mix zástupců renomovaných společností, působících na blízkých i vzdálených zahraničních trzích s bohatými zkušenostmi nebo ambicemi dál růst a exportovat. Společně s nimi se představí ředitelé ze zahraničních kanceláří a z centrály CzechTrade, kteří nabídnou pohled na vývoz ze strany zprostředkovatele.

Jak vnímáte podmínky pro podnikání a pro export? Vyplňte krátký dotazník v průzkumu, jehož výsledky budou zveřejněny na summitu

Program je rozdělen do tří částí. Začíná prezentací řečníků na klíčová témata dnešní doby. Zúčastní se zástupci společností Wikow Industry, Petrof a Plzeňský Prazdroj. V následující panelové diskuzi, doplněné o výsledky unikátního průzkumu z podnikatelského prostředí, se představí zástupci vedení ze společností ŠKODA AUTO, Dermacol a Moore Czech Republic.

Závěrečná část nabídne tři diskuzní bloky: nad čím je nutné uvažovat v kontextu doby; trend udržitelnosti formující podnikání a úspěšné byznysové interakce. „Obsahem summitu reagujeme na probíhající změny v zahraničním obchodu v kontextu současných krizí. Účastníkům nabídneme inspirativní osobnosti z různých odvětví. Diskutovat bude zhruba třicet řečníků z různých společností, což je pro posluchače velká dávka inspirace,“ dodává Radomil Doležal.

• Teritorium: Česká republika
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme