Delegace Jihomoravského kraje navštívila Lyon a francouzský strojírenský veletrh Global Industrie

Nejprůmyslovější region Francie, Auvergne-Rhône-Alpes, a jeho firmy se pravidelně účastní Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, který je největším svého druhu ve střední Evropě.

V roce 2022 byl tento francouzský region hlavním „partnerským“ regionem MSV v Brně a jeho firmy se prezentovaly na vlastním samostatném pavilonu. Na pozvání náměstka hejtmana pro mezinárodní vztahy regionu Auvergne-Rhône-Alpes, Philippe Meuniera, navštívila delegace Jihomoravského kraje pod vedením náměstka hejtmana Jihomoravského kraje pro investice, Vladimíra Šmerdy, ve dnech 6.–8. března 2023 region Auvergne-Rhône-Alpes a jeho hlavní město Lyon.

Ilustrační fotografie

Moravská delegace navštívila v rámci svého programu v Lyonu Campus Région du numérique, univerzitní a technologický areál na podporu digitalizace, který byl založen z iniciativy regionu Auvergne-Rhône-Alpes. Působí zde školy a vzdělávací zařízení, soukromé inovativní firmy a aktéři digitální transformace. Cílem kampusu je podporovat konkurenceschopnost a inovace prostřednictvím digitalizace.

ExportMag.cz: Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

Dalším bodem programu byla návštěva Maison de la Confluence – informačním centru pro projekt přeměny a rozvoje městské části Lyon Confluence. V rámci strojírenského veletrhu Global Industry pak delegace měla možnost jednat s představiteli agentury Auvergne-Rhône-Alpes Entreprises, která podporuje mezinárodní rozvoj regionálních firem a zahraniční investice a seznámila se s aktivitami členských firem klastru konkurenceschopnosti pôle CIMES, který se zabývá designem, výrobou a integrací inteligentních mechanických systémů.

Během přijetí u Philippe Meuniera, náměstka hejtmana regionu Auvergne-Rhône-Alpes pro mezinárodní vztahy, oba kraje potvrdily společný zájem na spolupráci především v oblasti průmyslu – jaderné energetiky, inteligentního průmyslu, dřevařství – ale také v oblasti vysokého školství, zemědělsko-potravinářského a vinařského průmyslu a dekarbonizované energetiky.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Paříži (Francie).

Doporučujeme