Design Centrum CzechTrade je partnerem letošního Designbloku

Zájemci mohou využít odborné konzultace a seznámit se s novými aktivitami v oblasti podpory designu.

Znovuobnovené Design Centrum CzechTrade se po své první účasti na zahraničním designovém veletrhu v Budapešti přesouvá na pražský Designblok. Zde představí vystavovatelům i návštěvníkům své individuální služby.

Prezentace Design Centrum CzechTrade se přesunula na pražský Designblok 2021, který se koná od 6. do 10. října.

„Cílem Design Centra CzechTrade je efektivní propojování kreativní a podnikatelské sféry s cílem využívat design jako konkurenční výhodu. Snažíme se navýšit počet firem, které budou správně využívat design jako marketingový nástroj k posilování konkurenceschopnosti,“ říká Zuzana Sedmerová, vedoucí manažerka projektu Design pro konkurenceschopnost v agentuře CzechTrade.

„Kvalitní design produktu dokáže být rozhodující konkurenční výhodou při exportu. Obnova Design Centra CzechTrade českým firmám může právě v tomto aspektu při dobývaní zahraničních trhů výrazně pomoci. Na straně jedné dokáže podpořit spolupráci českých designérů s konkrétní společností a zároveň dokáže zajistit atraktivní možnosti prezentace na zahraničních veletrzích. Na letošním Designbloku nabízí Design Centrum CzechTrade návštěvníkům expozici Design Library, v rámci níž, kromě produktů českých firem, zároveň poskytuje prostor ke konzultacím s odborníky z agentury CzechTrade,“ doplňuje náměstkyně ministra obchodu a průmyslu Martina Tauberová.

Expozice Design Library prezentuje pestrost české výroby prostřednictvím čtyř významných stylů v interiérovém designu: Scandi, Classic, Industry a Glamour. Jedná se o zhmotnění definice stylů z pomyslného lexikonu, který lze nalézt v každé kvalitní knihovně o designu a interiérech. Symboliku celé prezentace umocňuje umístění expozice do skutečné knihovny v objektu Gabriel Loci, která je vybavena původním mobiliářem. Jednotlivé styly jsou představeny prostřednictvím produktových novinek českých výrobců, přičemž řada z nich vznikla také díky podpoře z projektu Design pro konkurenceschopnost, jehož realizátorem je CzechTrade. Za návrhem expozice stojí designérka Iva Bastlová.

Na prestižním designérském veletrhu se představuje 14 českých firem

„Expozice CzechTrade na Designbloku 2021 nese název Design Library, ale není to pouze z toho důvodu, že se nachází v krásném prostoru historické knihovny. Jedná se také o pomyslnou knihovnu stylů, které jsou právě trendové. Je to krásná ukázka české produkce v různém provedení a současně inspirace a edukace pro návštěvníky akce. Spolupráce s CzechTrade mě velmi mile překvapila nejen přátelskou atmosférou v týmu, ale také otevřeností k extravagantnímu pojetí expozice,“ říká o expozici Iva Bastlová.

Na Designbloku nabízí Design Centrum CzechTrade návštěvníkům expozici Design Library, v rámci níž poskytuje prostor ke konzultacím s odborníky z agentury CzechTrade,

Samotná expozice se nachází v prvním patře v sektoru B.120 a je vybavena produkty od renomovaných českých firem, které dávají důraz na kvalitní design. „Design Library ukazuje produkty deseti českých firem, které se zaměřují jak na sériovou, tak i na zakázkovou výrobu, od nábytku z masivu, kamene, betonu, kovu, přes čalounickou výrobu až po interiérové doplňky,“ vysvětluje Iva Bastlová.

Doprovodný program CzechTrade

CzechTrade jako každý rok pořádá i doprovodný program, který se koná přímo v expozici. V letošním roce se jedná o tři moderované diskuze, které proběhnou ve čtvrtek 7. 10. 2021 a následně budou ke zhlédnutí na sociálních sítích a webových stránkách agentury.

10:30 – 11:00

Trendy: kde se berou a jak s nimi pracovat

mluvčí: Iva Bastlová – autorka expozice Design Library | Design Centrum CzechTrade

12:30 – 13:00

Design jako exportní parametr

mluvčí: Václav Velát – Vavex, Lukáš Pejchal – Clap Design

14:30 – 15:00

Podpora exportu českého designu

mluvčí: Zuzana Sedmerová – CzechTrade, Martin Wichterle – Wikov, Lada Vyvialová – LADA

Seznam vystavujících v rámci expozice Design Centra CzechTrade:

  • DŘEVODÍLO Rousínov – pracovní stůl
  • NEUK – čalouněná židle, pohovka
  • JECH – křeslo a stolek
  • Tkalcovna Kubák Strmilov – koberec
  • Slezákovy závody – jídlení stůl, židle a servírovací stolek
  • Artisème – stolek a doplňky na servírování, vázy
  • Pucolano – stůl a sezení
  • WOOD 4 EVER – bar
  • JIHOKÁMEN CB – konferenční stolek
  • RÜCKL CRYSTAL – skleničky

• Teritorium: Česká republika
• Témata: Podpora exportu
• Oblasti podnikání: Design | Kreativní průmysly

Doporučujeme