Do Emirátů s podporou CzechTradu

V loňském roce se v Dubaji konal mezinárodní veletrh The Big 5. O tuto akci mají české firmy velký zájem, mohou se zde společně prezentovat pod značkou CzechTrade.Již popáté v řadě se české firmy ve společném stánku pod hlavičkou CzechTrade zúčastnily v závěru minulého roku v Dubaji mezinárodního veletrhu The Big 5 International Building & Construction Show. Jde o největší stavební veletrh v regionu Blízkého východu a severní Afriky (MENA), a tedy o významnou platformu pro prezentaci novinek z široce pojatého sektoru stavebnictví, včetně služeb.

Akce je hojně navštěvována nejen obchodníky ze Spojených arabských emirátů (SAE) a dalších států v regionu Perského zálivu, ale také řadou zájemců z Indie, Afriky a jihovýchodní Asie. Veletrh patří dlouhá léta v SAE mezi českými podniky k nejnavštěvovanějším a generujícím konkrétní exportní úspěchy na tomto velice náročném trhu, ale i na dalších v regionu.

Společný stánek CzechTradu využilo šest tuzemských společností

Na minulém ročníku se v tamním World Trade Center představilo 2500 rem ze šedesáti zemí světa. Z Česka tuto možnost prezentovat své produkty a služby v rámci společného stánku CzechTradu využily Alca plast, Bemeta Design, Euro výtahy, Fatra, Gapa MB a Lasselsberger (Rako). Za doprovodu ředitele služeb pro exportéry agentury CzechTrade Milana Ráže a obchodního rady ZÚ v Abú Dhabí Petra Vlka se ve stánku se zástupci zúčastněných českých firem setkal náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický, který se zajímal o jejich plány a ocenil dosavadní dosažené výsledky na tomto náročném trhu.

Při své návštěvě v Emirátech se náměstek ministra zároveň zúčastnil i 14. zasedání Czech Business Council Dubai Northern Emirates (CBC), na kterém ho přivítal prezident CBC Pavel Foubík. CBC jako sdružení českých podnikatelů působících na místním trhu je jediným českým subjektem svého druhu, který je zároveň registrovaným členem Dubajské obchodní a průmyslové komory. Nyní má CBC již 200 členů a kooperujících partnerů. Ve spolupráci s CzechTradem poskytuje českým firmám řadu cenných informací a zejména podporu při prosazování jejich aktivit na místním trhu. Hostem zasedání byl velvyslanec ZÚ ČR v Abú Dhabí Alexandr Sporýš. Za místní partnery se ho zúčastnili mimo jiné pořadatelé Expa 2020 v čele s paní Maithou Al Owaisovou, manažerkou pro Česko, kteří pohovořili o příležitostech plynoucích z programu rozvojových grantů, poskytovaných v rámci přípravy světové výstavy.

Převzato z časopisu Český exportér, přílohy Hospodářských novin a týdeníku Ekonom, vycházející ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a agenturou CzechTrade. Autor článku: Michal Nedělka, ředitel zahradniční kanceláře CzechTradu v Dubaji (michal.nedelka@czechtrade.cz).

• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme