Druhý ročník Investiční akademie pro startupy odstartuje nově v únoru

Původní listopadový termín Investiční akademie byl z důvodu zajištění nejlepší možného prostředí pro všechny účastníky přesunut na únor 2024. Nově tedy budou workshopy probíhat každou středu od 7. února do 6. března 2024.

„Letošní ročník je výjimečný především tím, že ho doprovází business akademie pro investory, která je nyní v plném proudu. Propojení nejen účastníků workshopů, ale i dalších aktérů ve startupovém ekosystému na závěrečné konferenci je jedním z našich cílů. Investoři a startupy si pak během networkingu mohou prověřit nabyté znalosti přímo v praxi,“ uvedl Petr Kopeček, ředitel Odboru akcelerace startupů agentury CzechInvest.  

Ilustrační fotografie

Zkušení lektoři Investiční akademie pro startupy si dávají za cíl přidat startupům sebevědomí ve vyjednávání založené na znalosti práva, dopadů volby strategie a reálné hodnoty podniku. V akademii se mohou účastníci setkat také s investory a právníky, kteří mají za sebou stovky úspěšných obchodů a podělí se tak o své zkušenosti a know-how z praxe.

Přihlašování do Investiční akademie pro startupy bylo otevřeno do 30. října 17:00. Workshopy Investiční akademie pro startupy se budou konat v prostorách WorkLounge Příkopy. Termíny workshopů naleznete na webu Investiční akademie pro startupy.

Očekávaná Investiční konference proběhne 29. listopadu. Setkají se na ní (nejen) účastníci z řad startupů a investorů, ale i zástupci českého startupového ekosystému a hosté ze zahraničí. Konference je postavena na čtyřech odborných panelech věnujících se aktuálním tématům z oblasti investic a palčivým startupovým tématům, diskusích a následném networkingu. Panely budou doplněny o doprovodný program.

Workshopy pro startupy letos doplňuje také Business akademie pro angel investory a inovativní korporace, kterou CzechInvest připravil ve spolupráci s předními českými investory, venture kapitálovými právníky a experty. Jejím cílem je zapojit do startupového systému nové angel investory a inovativní korporace, ukázat jim, jak funguje celý investiční proces, a představit účastníkům nové projekty, které se aktuálně ve startupové komunitě profilují. Workshopy, které hostí Britská ambasáda, probíhají už od 19. září.

• Oblasti podnikání: Vzdělávání, lidské zdroje

Doporučujeme