Zdroj: CzechTrade

Egypt plánuje zvýšit průmyslovou výrobu o 19 %

Egyptská vláda rohodla zvýšit objem investic do průmyslové výroby na příští rok, což může generovat zajímavé obchodní příležitosti pro české exportéry.

Ministerstvo Egypta pro plánování a hospodářský rozvoj si klade za cíl zvýšit průmyslovou výrobu o 19 % ve fiskálním roce 2023/2024 na rekordních 4,3 bilionu egyptských liber z 3,6 bilionu ve fiskálním roce 2022/2023. Cílem pro fiskální rok 2025/2026 je 5,74 bilionu liber s meziročním nárůstem o 15 %.

Ilustrační fotografie

Průmyslový sektor v Egyptě je rozdělen na neropný průmysl (80 %) a ropný průmysl (20 %). Plán zahrnuje efektivní využívání zdrojů a energie, podporu zelených metod výroby a průmyslu, pobídky a financování inovací. To je dodatek k lokalizaci a modernizaci slibných odvětví, jako je farmaceutický průmysl.

Zvýšený objem investic do průmyslové výroby v Egyptě může být určitě i příležitostí pro české investory a dodavatele. Při jejich vstupu na zdejší trh je připravena pomoci na individuální bázi zahraniční kancelář CzechTrade Egypt se sídlem v Káhiře.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Egypt.
Zdroj: Egypt Today, https://www.egypttoday.com

• Teritorium: Afrika | Egypt | Zahraničí
• Témata: Ekonomika ve světě

Doporučujeme