Elektrokolem po Středočeském kraji. SIC podpořil unikátní projekt nabíjecích stanic

Popularita elektrokol stále roste. Přispěla k tomu také firma ekolo.cz, která jako první uvedla na trh bicykly s bateriemi a dodnes je se 750 modely největším specializovaným obchodem v ČR.

Spolu s rostoucím zájmem o elektrocyklistiku stoupá také potřeba na rozšíření nabíjecí infrastruktury. S aplikací nového řešení pomohlo SIC a program Platinn.

Společnost ekolo.cz vytvořila projekt Powerbox.one – univerzální řešení pro nabíjení elektrokol mimo domov | SIC

Společnost ekolo.cz vytvořila projekt Powerbox.one – univerzální standardizované řešení pro nabíjení elektrokol mimo domov, bez nutnosti transportu vlastní nabíječky. 

Nabíjecí stanice funguje pro většinu typů baterií elektrokol a jejich síť je propojena sofwarem, který poskytuje aktuální informace o stavu stanice a informuje obsluhu o spotřebě a využití. Díky úzké spolupráci s oblíbeným serverem Mapy.cz zde vznikla pro elektrifikované cykloturisty specializovaná vrstva pro zobrazení sítě nabíjecích stanic s detaily o jejich provozu a nabídce. 

Několik set nabíjecích míst vybavených Powerboxy již slouží návštěvníkům měst a obcí, zákazníkům restaurací, penzionů a turistických center v Česku a brzy i v dalších státech Evropy.

„Z administrativních i obchodních důvodů nám dávalo větší smysl oddělit Powerbox od ekolo.cz a vytvořit samostatnou entitu. Využili jsme proto programu SIC Platinn a experta Aleše Holana, který nám pomohl správně nastavit oddělení firmy, připravit detailní business plán do roku 2025 a plán expanze do zahraničí,“ popisuje spolupráci Jakub Ditrich, jednatel společnosti Powerbox s.r.o.. 

Společnost ekolo.cz | SIC

Aleš Holan, expert programu SIC Platinn, k tomu dodává: „Inovativní projekt nabíjecích stanic pro elektrokola Powerbox.one mne zaujal od prvního okamžiku a jsem rád, že se jej mohu účastnit jako mentor. Majitel firmy Jakub Ditrich je vizionář, který dokázal najít díru na trhu s potenciálem zajímavého obchodního růstu nejen v ČR, ale i ve zbytku Evropy.“ 

Aktuálně probíhá vývoj nového řídícího softwaru, který bude splňovat zvyšující se kapacitní požadavky. Pro tento krok využila firma další z programů podpory SIC. 

„Program INO je rychlá a efektivní podpora pro malé a střední firmy, které chtějí úspěšně inovovat stávající výrobky nebo služby. Pomáháme také s vývojem zcela nového produktu a ověřením poptávky na trhu,“ říká Milena Lakomá, Key Account Manager SIC a doplňuje: „O elektrokola je stále větší zájem, proto si Powerbox může vybudovat slušnou pozici na trhu nejenom domácím, ale i zahraničním. V rámci Středočeského kraje může pomoci s budováním infrastruktury pro elektrokola, a tím přispívat mimo jiné například i k rozvoji cestovního ruchu. Vzhledem k atraktivitě projektu lze očekávat jeho rychlou expanzi.“ 

Více informací o službách a programech pro malé a střední firmy naleznete na webu SIC.

Zdroj: Středočeské inovační centrum

Doporučujeme