Emirát Abú Dhabí zavádí nová pravidla pro prodej alkoholu

Regulační pravidla pro prodej a distribuci alkoholu v Abú Dhabí se mění. Každý podnik v tomto oboru má šest měsíců na jejich splnění.

Většina pravidel se zaměřuje na složení, přidávané látky a informace na etiketách jednotlivých druhů alkoholu. Dokument s nařízením byl zaslán všem podnikatelům a firmám 6. října 2022.

Ilustrační fotografie

Mezi nové podmínky pro destiláty patří, že etylalkohol a destiláty musí být čistě přírodního původu a nesmí obsahovat stopy zbytkových pesticidů. Samozřejmostí je splnění zdravotní nezávadnosti dle místních pravidel, produkty nesmí vykazovat žádné známky metanolu nebo např. musí splňovat podmínku minimálního množství alkoholu 0,5 %.

Co se vína týče, jsou tu například nové limity pro obsah těžkých kovů, omezení hranic kyselosti anebo nutnost nepřítomnosti umělých barviv. Umělá barviva jsou nyní zakázána i v pivech, kde je jedinou výjimkou karamel.

Firma Altron dodává na Blízký východ odolné cloudové kontejnery

Další úpravy se týkají především distributorů a zaměřují se na skladování a přepravu alkoholických nápojů. Ty se nesmí uchovávat v neadekvátních obalech a na teplých slunných místech, byla revidována teplota těchto skladů a také transport ke koncovým zákazníkům.

Drobné změny se zaměřují i na etikety. Ty musí obsahovat jméno produktu, zemi původu, expiraci (pokud se nejedná o produkty bez ní), jména a informace o výrobci a distributorech, procenta alkoholu, objem nápoje a další. Všechny údaje musí být v arabském nebo anglickém jazyce.

Autor: Lukáš Zamrzla, zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí. Více informací o nástrojích Ministerstva zemědělství na podporu exportu naleznete na webu eagri.cz v Proexportním okénku.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Maloobchod | Obchod | Potravinářský průmysl

Doporučujeme