eRouška může ochránit váš byznys

Aplikace eRouška upozorňuje uživatele na rizikové setkání s člověkem nakaženým virem covid-19. Pro podnikatele je mimořádně důležitá, protože její instalací u zaměstnanců mohou předejít kritické situaci s nedostatkem pracovníků ve firmě.

Aplikace by měla zaměstnavatelům pomoci vyhnout se kolapsu v době, kdy epidemie nabírá na síle, což je v České republice aktuální problém.

Průzkum Moore Czech Republic pro Konfederaci zaměstnavatelských a podnikatelských svazů navíc ukázal, že až 80 procent malých a středních podniků (a zhruba čtvrtina velkých firem) nemá plán pro případ další vlny šíření koronaviru. eRouška by jim měla situaci ulehčit.

Zaměstnavatel navíc musí ze zákona „vyhodnotit rizika spojená s výkonem práce a přijmout opatření pro jejich odstranění nebo minimalizaci.“ To samozřejmě zahrnuje i ochranu před nákazou SARS-CoV-2.

Podniky dnes dbají na dezinfekci či nošení roušek na pracovišti. Snaží se o to, aby omezili na pracovišti styk většího množství lidí a využili možnosti práce zaměstnanců z domova. Instalace zmíněné aplikace je ale jedním z nejefektivnějších opatření na ochranu zaměstnanců. Informační materiály k aplikaci najdete na stránkách erouska.cz

Aplikace chrání vaše soukromí

Když s eRouškou potkáte dalšího uživatele, u kterého se později prokáže onemocnění, aplikace vám zobrazí anonymní upozornění na možné riziko nákazy koronavirem a doporučí další postup.

Třeba jste jen delší dobu seděli s nakaženým u vedlejšího stolu v restauraci, ale vůbec se neznáte. Bez eRoušky by nebylo možné vás ani další lidi, kteří mohou být potenciálními šiřiteli viru, varovat. Aplikace navíc chrání vaše soukromí, nezná osobní údaje ani polohu uživatele.

„Aplikace eRouška je jednou ze složek Chytré karantény. Výrazně ulehčí a extrémně zrychlí hygienikům vyhledávání osob potenciálně nakažených koronavirem s naprosto minimálním dopadem na soukromí uživatele,“ doplňuje jeden z autorů aplikace Vojtěch Komenda.

eRouška je samozřejmě efektivní, pokud ji využívá co nejvíce lidí. K 5. říjnu má zatím 465 tisíc uživatelů.

eRouška pro byznys (PDF)

red

O první verzi aplikace eRouška psal portál BusinessInfo.cz již v dubnu tohoto roku.
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Česká republika