ExportMag.cz: Fastra jde dál na Východ. S dodávkami pro plynovody uspěla v Turecku

Kolínský výrobce technologií pro potrubní systémy či kanalizace letos slaví 30 let existence. V posledních letech stále víc sází na export. Po vstupu na východoevropské trhy letos firma získala první zakázky také v Turecku.

Jedno je jisté: Plyn a jeho přeprava jsou obory, který nedostatkem investic ani nových zakázek v dlouhodobé perspektivě určitě trpět nebudou. Kolínská společnost Fastra, která se na oblast produktovodů zaměřuje, tak vstupuje do čtvrté dekády své existence s dobrým výhledem a roste i na vzdálenější trhy. Zatímco donedávna vyvážela jen do sousedních zemí, v posledních letech pronikla i do většiny východoevropských států – do Pobaltí, do Rumunska, Bulharska, Chorvatska a Srbska. A letos testuje poprvé i mimounijní trh – volba padla na Turecko.

Fastra dodává pro údržbu produktovodů kompletní řešení včetně vlastních výrobků i servisních prací.

Během letošního roku dodala Fastra turecké společnosti PROTAP prvních zhruba 30 ručních uzavíracích balonů, které se používají při opravě plynovodů. Balon v případě potřeby potrubí zaplní, takže přechodně zastaví proudění plynu a může proběhnout nutná údržba. První dodávky měly hodnotu zatím asi 50 tisíc eur. Šlo do jisté míry o klasickou úvodní, menší testovací objednávku, kdy si obě strany vyzkoušejí, nakolik jde o perspektivní obchod. Turci přitom byli ochotni zaplatit předem…

Plnou verzi článku i další příběhy českých exportérů si přečtěte na sesterském portálu ExportMag.cz

• Teritorium: Asie | Česká republika | Turecko | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Energetika

Doporučujeme