Exportmag.cz: Kde se poradit o exportu? Tipy lze dostat na cla či volbu vhodné země

Česká firma, která se rozhodne svůj produkt nabídnout i do zahraničí, může využít mnoho forem exportního poradenství nabízených státem. To se osvědčilo například v projektu Beer Bike, který chce v současnosti se svými „pivními koly“ prorazit ve Velké Británii.

Lukáš Krňoul roky provozoval v Praze takzvaná pivní kola pro zábavné projížďky Prahou a dalšími městy. V podstatě jde o spojení jízdy na kole, prohlídky atraktivních částí města a konzumace dobrého místního piva. Tuto zážitkovou turistiku by nyní rád český podnikatel rozšířil i do dalších zemí, kde tato kratochvíle místním lidem i turistům stále chybí.

Na Beer Bike se vejde až 13 pasažérů současně.

Volba padla na Velkou Británii, kde vnímá potenciální nárůst popularity zážitkové jízdy spojené s občerstvením, kterému nahrává nejen rozlehlost centra Londýna a velké množství památek, ale i obliba chmelového nápoje.

Pro zjištění exportních podmínek po brexitu, danění i celní řazení zboží se tak Lukáš Krňoul obrátil na Zelenou linku pro export, kterou zřizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu jako bod prvního kontaktu pro dotazy ohledně exportu…

S čím vším poradí vývozcům Zelená linka pro export?

Jakou asistenci poskytuje Klientské centrum pro export?

Jak se do činnosti poradenských center promítla situace kolem konfliktu na Ukrajině?

Více čtěte zdarma v plné verzi článku na sesterském webu EXPORTMAG.CZ.

• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme