ExportMag.cz: Na Tchaj-wanu představily české firmy své technologie pro chytrá města

V rámci mise vedené předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou se čeští exportéři na Tchaj-wanu podívali i na velký veletrh věnovaný řešením pro smart cities a nabídli Tchaj-wanu i okolním zemím své technologie.

Tchaj-wan má více než čtyřnásobnou hustotou zalidnění ve srovnání s Českou republikou a obyvatelé měst tvoří téměř devadesát procent celkové populace. Není proto s podivem, že Tchaj-wan čelí ve svých městech výzvám, jako jsou znečištění ovzduší či špatná plynulost dopravy. Pomoci s tím mohou smart city řešení, a to třeba i ta česká.

Oficiální stánek na veletrhu představil Česko jako zemi s velkou nabídkou technologií pro smart cities.

Metropole Tchaj-pej, která se opakovaně umisťuje na předních příčkách podle Smart City Indexu, si je toho vědoma a rozvoji takových řešení napomáhá. Stejně jako tchajwanské úřady, které v rámci svého inovačního průmyslového plánu podporují smart city řešení obecně a ve svých projektech konkrétně chytrou městskou správu, chytrou dopravu, chytré zdravotnictví, chytré vzdělávání, chytré zemědělství a využití 5G technologie. I proto Tchaj-wan, kde každá větší municipalita má vlastní smart city program, skýtá mnoho příležitostí, jako jsou městská digitalizace skrze senzorický sběr dat či využití pokročilých informačních a telekomunikačních technologií v dopravě, které mohou využít i české firmy…

Co nabídla česká mise na Tchaj-wanu za technologie pro chytrá města? Více čtěte v článku na portálu ExportMag.cz.

• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme