ExportMag.cz: VR Vitalis spojil rehabilitaci, hru a virtuální realitu

Ostravský startup VR Vitalis přináší originální nápad do zdravotnictví. Pacientům nabídl při rehabilitacích možnost cvičit tělo i mozek formou jednoduchých her ve virtuální realitě. Vedle domácího trhu už firma vstupuje také do Pobaltí nebo na Ukrajinu. Ve svém segmentu se chce stát evropskou jedničkou.

Na invalidním vozíku sedí částečně ochrnutý pacient. Na očích má 3D brýle, v rukou jednoduchý ovladač. A štípe dříví. Třeba tak vypadá v praxi neotřelé řešení, s nímž do oblasti zdravotních rehabilitací míří česká firma VR Vitalis. Lidé, kteří mají například kvůli zranění nebo Parkinsonově nemoci nějaké pohybové omezení, mohou spojit fyzické cvičení se zážitkem ve virtuální realitě.

Pacienti zaujatí hrou částečně zapomenou na svá tělesná omezení a nepohodlí.

Je to zábava a pacientům digitální svět umožní zakusit i to, co by v běžné realitě nezvládli. Třeba na virtuální louce chytat motýly. Testování systému navíc ukázalo, že pacienti při ponoru do sugestivní iluze zapomínají na bolest a na své limity. Dokážou pak udělat kupodivu i ty pohyby, o nichž si mysleli, že je už nezvládnou…

Více si o využití virtuální reality při rehabilitacích a startupu VR Vitalis přečtěte zdarma v článku na portálu ExportMag.cz.

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme