ExportMag.cz: ZEBR uspěl v Mexiku. Prosluněné zemi dodává stín

Jihomoravská firma ZEBR se v Mexiku prosadila v oblasti stínidel. V segmentu strojů na venkovní žaluzie tam dokonce nemá žádného konkurenta. Uspěla i s dodávkami komponent do sítí proti hmyzu.

Společnost ZEBR z jihomoravských Milovic začínala na počátku devadesátých let jako klasická „garážová“ nástrojářská dílnička. Dnes je z ní jeden ze světových lídrů ve výrobě strojů na žaluzie a různé stínicí techniky. Čtyři pětiny její produkce jdou na vývoz. Vedle tradičních evropských trhů nebo Austrálie firma stále více posiluje svůj byznys i na americkém kontinentu.

V Mexiku chce ZEBR bojovat proti svým asijským konkurentům kvalitou a servisem.

V poslední době se značce zadařilo mimo jiné v Mexiku. V latinskoamerické zemi plné slunce je stín přesně to, co lidé i firmy vyhledávají. A ZEBR nabídl techniku, která umí stín zajistit – stroje na dvojí typ žaluzií. „Stroje pro exteriérové žaluzie jsou velmi specifický produkt, v Mexiku nemají konkurenci. Stroje pro interiérové žaluzie jsou na výrobu výrazně jednodušší, jejich výrobců je celosvětově více,“ uvádí obchodní manažerka společnosti Lucie Krejzová…

Celý článek o expanzi společnosti ZEBR si přečtěte zdarma na webu ExportMag.cz

• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme