C&F Manufacturing: Extratřída (nejen) ve zpracování plechu. Češi dodávají pro světové giganty

Siemens, Linde, IBM, Sanyo, Caterpillar či Panasonic. Všichni vyjmenovaní světoví výrobci mají jedno společné: pochvalují si spolupráci s dodavatelem komponent pro své stroje a zařízení, společností C&F Manufacturing. I Češi ve Velimi, kde sídlí tuzemská pobočka, dokazují, že jde ve zpracovatelském průmyslu o světovou extratřídu.

Silná vize, zavádění moderních výrobních postupů, investice do inovací a zcela nových technologií – to vše posunulo za 25 let mikrofirmu s dvojicí nadšenců k jednomu z významných dodavatelů pro velké globální firmy, který má stovky zaměstnanců.

Pro tři světové lídry v oboru serverových skříní – IBM, EMC a APC je společnost C&F dokonce jedním z klíčových Tier 1 dodavatelů.  „V CzechTrade podporujeme právě tyto dodavatele, protože jejich přínos je mimořádný. Jejich výrobky mají vyšší přidanou hodnotu,“ říká vedoucí zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Londýně Martin Macourek.

Kdo je Tier 1 dodavatel?

Tier 1, tedy jednookruhový dodavatel, je kontraktor, který s odběratelem přímo jedná a napřímo mu své výrobky dodává.


Začátky? Zakázková výroba „na koleně“

Když původní majitelé firmy Michael Carr a John Flaherty začínali v roce 1989 na pobřeží Atlantiku v irském Galway – doslova na koleně – s výrobou lisovacích nástrojů na zakázku, nemohli tušit, že do patnácti let dosáhnou na stomilionový dolarový obrat a se svými výrobky dobydou svět.

„Od malovýroby na zakázku přešla firma plynule k výrobě mnohatisícových sérií plechů, skříní nebo kompletního opláštění jednotek pro globální firmy. Ve světě má dnes několik výrobních závodů a daří se expanze na další trhy,“ popisuje manažer C&F Manufacturing Jiří Žemlička.

I v Česku si C&F Manufacturing udržuje náskok před konkurencí. „Naši jednoznačnou výhodou je kapacita výroby, která je na střední Evropu nebývale vysoká. Naše zaměstnance podporujeme tak, aby u nás vydrželi co nejdéle a byli opravdovými profesionály ve svěřené oblasti výroby.

Tyto dva body nám pomáhají dosahovat úspěchů a držet před konkurencí dostatečný náskok,“ popisuje Žemlička zaručený recept na úspěch.

Česko bylo první

A proč si Irové před sedmnácti lety vybrali v kontinentální Evropě pro výrobu jako první právě Českou republiku, navíc v době, kdy ještě nebyla součástí Evropské unie? „Společnost C&F působí v Evropě od roku 2001, kdy otevřela své první dvě továrny v Německu a České republice. Česko bylo vybráno především pro svou blízkost strategických výrobních center v Evropě,“ říká Jiří Žemlička.
• Oblasti podnikání: Služby
• Teritorium: Evropa | Irsko | Zahraničí