EY Podnikatelem roku 2021 v Moravskoslezském kraji se stal Karel Kadlec, největší autorizovaný prodejce vozů BMW v České republice

Společnost EY pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje prof. Ivo Vondráka, CSc., vyhlásila držitele titulu EY Podnikatel roku 2021 Moravskoslezského kraje. Stal se jím Karel Kadlec, majitel společnosti CarTec Group a.s.

Společnost je s 30% podílem na trhu bezkonkurenčně největším autorizovaným prodejcem BMW v Česku. Dnes má CarTec více než 300 zaměstnanců a na svých pobočkách v Ostravě, Praze, Brně, Liberci a Olomouci prodává přes 600 vozů ročně. Z původně malé rodinné firmy se Karlovi Kadlecovi povedlo vybudovat holding dosahující třímilardového obratu.

Karel Kadlec, majitel společnosti CarTec Group a.s. a držitel titulu EY Podnikatel roku 2021 Moravskoslezského kraje | EY Podnikatel roku

Letošního vítěze vybrala nezávislá porota složená převážně z národních vítězů minulých ročníků soutěže EY Podnikatel roku. Ta vyzdvihla především vysoký standard kvality skupiny CarTec, za nímž stojí motto jejího majitele: „Rozdíl je v přístupu“. Právě maximálně profesionální, a přitom přátelský servis, který CarTec svým klientům poskytuje, stojí i za několika oceněními, která společnost v minulosti získala za nejlepší servis nejen v regionu a v Evropě, ale i na světě.

„Karel Kadlec je inspirativním příkladem úspěšného fungování rodinné firmy, kde nyní působí i jeho manželka a dcera. Je energický vizionář, který dokáže lidi nadchnout a jeho rodina je toho důkazem. Zapojit se do podnikání má zájem i jeho mladší dcera a nejmladší syn,“ zdůraznila Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

O vítězi minulého ročníku si přečtěte v článku Podnikatelem roku 2020 se stal Josef Průša.

„Výhra není určitě jen má zásluha, ale především lidí kolem mě. Jak s nadsázkou říká má žena, já jsem spíš ten oštěpař, který přichází s nějakou vizí a nápadem a udává směr. Ale těmi, kdo pak tuto vizi naplňují, je celý tým mých spolupracovníků. Těm patří můj vděk a velké díky,“ svěřil se po převzetí ocenění Karel Kadlec.

Moravskoslezský kraj je v počtu přihlášených podnikatelů druhým nejsilnějším krajem stávajícího ročníku soutěže hned po hlavním městě Praha. Ve srovnání s loňským rokem zaznamenal více jak 100% nárůst, zároveň šlo o region, kde se do soutěže přihlásilo největší množství žen podnikatelek, které tvořily čtvrtinu účastníků soutěže. 

Ilustrační fotografie

„V Moravskoslezském kraji evidujeme přes 250 tisíc podnikatelských subjektů. Firmy i živnostníci jsou pro náš kraj velmi důležití, jejich úspěch znamená posílení rozvoje regionu, generuje nová pracovní místa, ale i ekonomický růst. Všem, kteří se do podnikání pustili, ať už v minulosti, nebo teprve nedávno, proto držím palce. Moravskoslezský kraj podnikání významně podporuje. Několikátým rokem například nabízíme takzvané vouchery, které firmám či živnostníkům pomáhají akcelerovat byznys, zavádět ve firmě inovace nebo přijít s novým produktem. Vouchery jsme nabídli i začínajícím podnikatelům. Od roku 2018 jsme tak podpořili přes stovku projektů, na které jsme přispěli přes 32 milionů korun,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že soutěž EY Podnikatel roku je pro podnikatele důležitou motivací i povzbuzením.

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2021 České republiky budou vyhlášeny 1. března 2022. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2022 a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.

Zdroj: EY Podnikatel roku

• Oblasti podnikání: Obchod

Doporučujeme