Fakulta strojní TUL uspěla v soutěži Škola doporučená zaměstnavateli

Fakulta strojní Technické univerzity v Liberci skončila na senzačním třetím místě soutěže Škola doporučená zaměstnavateli 2023 a uspěla mezi mnohem většími konkurenty. Historický úspěch přichází symbolicky v roce, kdy si fakulta a tedy i univerzita připomínají 70 let od svého založení.

Vyhlášení soutěže proběhlo během XII. Výročního setkání Klubu zaměstnavatelů. Do hodnocení soutěže se zapojilo téměř 1500 respondentů z podniků, kteří svými hlasy vybírali mezi fakultami univerzit z celé ČR. Hlasovalo se pro fakulty a hlasy se nepřepočítávaly na velikost instituce. O to větší úspěch to je pro Fakultu strojní TUL.

Ocenění Škola doporučená zaměstnavateli 2023 převzal za Fakultu strojní TUL proděkan Jan Valtera (vlevo) | Klub zaměstnavatelů

„Ceny si velice vážíme. Pro Fakultu strojní se jedná o cenný úspěch, neboť počtem získaných hlasů předčila jiné, větší fakulty v České republice. Úspěch v hodnocení svědčí o tom, že úzká vazba naší fakulty na průmyslovou sféru je pro firmy přínosem a zaměstnavatelé si jí cení. Významnou roli hraje bezpochyby také spokojenost zaměstnavatelů s našimi absolventy,“ hodnotí premiérový úspěch v soutěži Jan Valtera, proděkan Fakulty strojní TUL. Fakulta v soutěži boduje poprvé. Rok před tím skončila těsně pod stupni vítězů.

Před libereckou technikou „stojí“ na pomyslných stupních vítězů už jen mnohem větší VŠB – TU Ostrava, Fakulta strojní a vítěz VUT v Brně, Fakulta strojního inženýrství.

Vazba na firmy je pro Fakultu strojní zásadní. Fakulta úzce spolupracuje s firmami zejména v rámci smluvního výzkumu. Zpětná vazba od firem je pro fakultu v oblasti vzdělávání a výzkumu velmi důležitá. „I proto probíhají pravidelná zasedání Průmyslové rady FS TUL a Odborná Sympózia za účasti našich partnerů,“ dodává proděkan fakulty Luboš Běhálek. Průmyslová rada FS TUL má 22 členů.

Proděkan Jan Valtera přebírá za Fakultu strojní TUL ocenění Škola doporučená zaměstnavateli 2023 | Klub zaměstnavatelů

Zástupci firem jsou pro fakultu partnery při diskusi nad tématy v oblasti vzdělávání, výzkumu, transferu poznatků a dalších. „Vyšší počet technicky vzdělaných absolventů FS TUL a potenciálních zaměstnanců firem je naším společným cílem. Spolupráci s průmyslem chceme dále prohlubovat a prostřednictvím exkurzí do průmyslových podniků, odbornými přednáškami zástupců z průmyslu a studentskými projekty vazbu Fakultu strojní TUL na průmysl přiblížit v rámci studia,“ říká děkan Jaromír Moravec.

Letos například fakulta uspořádala rozsáhlé setkání s průmyslovými partnery a zástupcům firem představila svůj výzkum. V rámci sympózia proběhl také první ročník soutěže mezi absolventy o Cenu Průmyslové rady Fakulty strojní TUL za přínos k aplikaci poznatků do průmyslové praxe.

Doporučujeme