Finanční správa rozšiřuje provozní dobu na finančních úřadech

Od pondělí 15. února 2021 budou podatelny finančních úřadů otevřeny v pondělí a ve středu opět od 8.00 do 17.00 hodin. Pracoviště 2+2 jsou prozatím uzavřené.

V dalším období se bude provoz na finančních úřadech odvíjet od epidemiologické situace, kterou Ministerstvo zdravotnictví mapuje pomocí rizikového skóre PES. Finanční správa bude na vývoj nového systému reagovat a o případných změnách provozu finančních úřadů veřejnost včas informovat.

„Otevření úřadů je v souladu s rozhodnutím vlády, aby občané mohli plnit své daňové povinnosti a nehrozila velká koncentrace lidí v budovách. Přesto v zájmu zachování zdraví jak veřejnosti, tak i úředníků, doporučujeme maximálně využívat elektronickou formu komunikace,“ dodává generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Pokud se přesto rozhodnete navštívit finanční úřad, ověřte si informace na webu Finanční správy, kde jsou údaje průběžně aktualizované. Další konkrétní informace o provozu na úřadech může veřejnosti podat místně příslušný finanční úřad. Telefonní linku nalezne veřejnost na stránce finančního úřadu.

• Teritorium: Česká republika
• Témata: Daně a účetnictví

Doporučujeme