Finanční úřady na konci března rozšíří úřední hodiny

Termín pro podání tzv. papírových daňových přiznání k dani z příjmů fyzických osob je 1. dubna 2022. Finanční správa proto poslední týden před tímto termínem rozšíří úřední hodiny na finančních úřadech a během března pomůže s výběrem přiznání na svých výjezdech i v obcích, kde nejsou sídla finančních úřadů. 

Finanční správa rozšíří úřední hodiny svých územních pracovišť nad rámec obvyklých úředních hodin, a provoz podatelen bude zajištěn v termínu od 28. března do 1. dubna 2022 v čase 8:00 až 17:00 hodin

Ilustrační fotografie

Rozšířené úřední hodiny budou platit i na pracovištích 2+2, které jsou v tzv. optimalizovaném režimu. Vybraná pracoviště 2+2 mohou mít stanovena úřední hodiny odlišně v souvislosti s provozní dobou městských úřadů, ve kterých sídlí.

Finanční správa organizuje ve spolupráci se starosty a na základě evidovaného zájmu také výjezdy do obcí. První výjezdy začaly již minulý týden v Jihočeském kraji. Kompletní přehled dle jednotlivých krajů je k dispozici na následujícím odkazu: 

Lhůta pro daňové přiznání podané elektronicky (např. prostřednictvím portálu MOJE daně), pokud nebylo podáno do 1. dubna, je o měsíc delší a posledním dnem pro elektronické podání je pondělí 2. května 2022. Pokud daňové přiznání nebylo podáno do 1. dubna a za daňový subjekt jej podá daňový poradce nebo advokát, je lhůta pro jeho podání delší, a to do pátku 1. července 2022. Stejná lhůta platí i pro daňové subjekty, které mají zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem.

SPECIÁL: Daně z příjmů 2023

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme