Firma Solarity se stala předním dodavatelem fotovoltaiky v Jordánsku

Společnost Solarity se během tří let od založení své pobočky v Jordánsku dostala mezi místní přední dodavatele komplexních řešení v oblasti fotovoltaiky.

Kromě toho si za tuto relativně krátkou dobu vybudovala stabilní pozici postupně i v dalších zemích regionu – Spojených arabských emirátech, Ománu nebo Libanonu, a to zejména díky poskytování služeb na míru – od financování přes instalaci po edukativní činnost.

Ilustrační fotografie

Jordánský sklad společnosti Solarity ve velikosti 15 MW je zárukou plynulých dodávek na menší i větší projekty. Obchodní úspěchy firmy podtrhuje ohodnocení „Nejlepší značka v oblasti velkoobchodu v regionu MENA“ od prestižní německé výzkumné společnosti EUPD nebo zisk ocenění „Top distributor FVE materiálů“ na konferenci Solar Quarter.

Svou pozici jednoho z regionálních lídrů Solarity podpořila na konci července uspořádáním konference pod názvem Solarity Energy Awareness Conference. Uskutečnila se v ammánském hotelu Landmark Amman Hotel. Akce se setkala s mimořádným zájmem účastníků z řad hlavních jordánských polo/státních i soukromých energetických společností, zástupců zahraničních firem (mimo jiné Canadian Solar, LONGi Solar, SMA Solar Middle East and Africa, Fronius International nebo SolaX Power), státní správy (zejména ministerstva energetiky a minerálních zdrojů – MEMR) a akademické sféry nejen z Jordánska, ale i dalších zemí regionu Blízkého východu.

Firma Altron dodává na Blízký východ odolné cloudové kontejnery

„Je to velký úspěch,“ zhodnotil akci jeden z jejích organizátorů Petr Hašpl, marketing manager Solarity. „Máme radost, že jsme na Solarity Energy Awareness konferenci mohli uvítat na 200 návštěvníků z řad našich zákazníků, důležitých dodavatelů, zástupců akademického, komerčního i veřejného sektoru.“

Petr Hašpl vysvětluje: „Cílem bylo vyslechnout a sdílet novinky v našem průmyslu, jaké jsou trendy a zkušenosti jednotlivých řečníků z řad výrobců. Na konci konference jsme se také mohli seznámit s jejich názory na aktuální témata v panelové diskuzi. Zároveň jsme velmi rádi, že Velvyslanectví ČR v Ammánu naši konferenci podpořilo oficiální záštitou i aktuálním příspěvkem k tématu obnovitelných zdrojů.“

Konference je již druhou společnou akcí Solarity se zastupitelským úřadem ČR v Ammánu během letošního roku. První byl květnový veletrh SONEX v Ammánu, kde v rámci projektu ekonomické diplomacie PROPED proběhl seminář o českých řešeních v oblasti energetiky, který získal poměrně vysokou publicitu.

Nadšené přijetí konference mezi odbornou veřejností vytváří dobré zázemí pro další ročníky a naplnění ambicí Solarity, aby se tato akce stala jednou z nejvýznamnějších v regionu v oblasti obnovitelné energetiky.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ammánu (Jordánsko). Autorka: Zuzana Benešová, ekonomická diplomatka.

• Teritorium: Asie | Jordánsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Energetika

Doporučujeme