Firma z Nivnice bude působit jako výhradní distributor filtračních systémů dánské firmy C. C. Jensen

Díky propojení expertů ze sítě Enterprise Europe Network bude firma Filtration Technology z jižní Moravy působit jako distributor sortimentu dánské firmy C. C. Jensen na slovenském trhu a jako výhradní distributor na českém trhu.„Díky spolupráci s firmou C. C. Jensen rozšířila naše společnost Filtration Technology s.r.o. portfolio nabízených produktů a jsme tak zákazníkům schopni nabídnout více možností, jak řešit jejich potíže v provoze. Další nemalou výhodou spolupráce je využití znalostní báze společnosti C. C. Jensen, která na trhu působí celosvětově již řadu let. Máme tak možnost ukázat našim zákazníkům, jak byl řešen jejich problém v obdobných provozech na různých místech světa a jakých výsledků bylo dosaženo. Získané znalosti zvyšují odbornou úroveň zaměstnanců naší společnosti,“ říká Ing. Ivo Gregůrek, jednatel společnosti Filtration Technology s.r.o.

Česká firma Filtration Technology s.r.o. je jednou z významných společností působících v oblasti filtrace (recyklace) průmyslových olejů. Od svého založení v roce 2005 se její výrobní program přizpůsobuje nejnovějším požadavkům trhu, zejména poskytováním specializovaných služeb, dodávek zařízení a zboží v oblasti filtrace a mikrofiltrace olejů a celého olejového hospodářství. Firma využívá nejnovější technologické postupy od základního vyhodnocování parametrů oleje až po vlastní realizaci požadované služby, případně instalaci filtračních technologií přímo u zákazníka.

V prosinci 2018 se na experty z JIC, partnera české sítě Enterprise Europe Network, obrátilo inovační centrum z Dánska s prosbou najít během několika dnů potenciální obchodní partnery v Brně a okolí pro dánskou velkou firmu C. C. Jensen. Ta jako jedna z prvních na světě vyvinula a implementovala koncept off-line filtrace oleje v kombinaci s velmi jemnými filtračními prvky CJC ™. Skandinávská společnost s více než 350 zaměstnanci má tradici přes 75 let a je zastoupena na 60 trzích po celém světě.

Na českého obchodního partnera byly kladeny nemalé podmínky. Musel mít zkušenosti s technickým prodejem, zavedené služby a solidní finanční výsledky. Podmínkou pro spolupráci byl také produktový sortiment, do kterého filtrační systémy a filtrační vložky C. C. Jensen zapadnou a budou jej doplňovat.

JIC obratem identifikoval tři firmy z Brna a okolí. Avšak pouze firma Filtration Technology splňovala všechny podmínky dánského partnera a jednatel firmy, pan Ivo Gregůrek, na nabídku spolupráce obratem reagoval.

V následujících dvou dnech proběhlo úvodní setkání zástupců obou firem v Brně. Lidé z C. C. Jensen našli opravdu dobrou shodu s Filtration Technology ve všech požadovaných oblastech. Výsledkem jejich konstruktivního dialogu podporovaného experty EEN je podepsaná dohoda o spolupráci, na jejímž základě bude česká firma Filtration Technology působit jako výhradní dodavatel sortimentu dánské společnosti CC Jensen na českém a částečně i slovenském trhu.

Toto rozšíření stávajícího portfolia může firmě Filtration Technology přinést až 10% zvýšení obratu a celkové upevnění pozice na trhu v oblasti filtrace olejů.

• Oblasti podnikání: Služby

Doporučujeme