Impact Hub startuje nový ročník akceleračního programu zaměřeného na boj s klimatickou změnou

Ve čtvrtek 6. února od 19:30 proběhne v Impact Hubu na pražském Smíchově finále prvního ročníku akceleračního programu Climate Challenge. Prezentační show nabitá eko projekty, které mají ambice měnit svět, představí 6 finalistů, kteří předvedou, kam se v rámci programu posunuli. Zároveň startuje druhý ročník, do kterého se mohou hlásit do  6. 3. 2020 projekty z Česka i Slovenska věnující se příčinám či dopadům klimatické změny, environmentálním tématům nebo oblasti cirkulární ekonomiky. Ti nejlepší získají mentora, finanční příspěvky, možnost nejrůznějších workshopů či roční členství v Impact Hubu.

Rady od markeťáků, právníků či potenciálních investorů a výhra 100 000 Kč

První ročník Climate Challenge byl určený pouze českým projektům, ten, co startuje nyní je i pro Slováky. Jedná se o první akcelerační program pro ekologické projekty v ČR i na Slovensku a hlásit se do něj mohou firmy, startupy, univerzitní projekty, neziskovky, spolky, samosprávy či spinoffy. Impact Hub posléze vybere 20 + 20 týmů z ČR a Slovenska, které pozve na dvoudenní bootcamp. Tam se zúčastní workshopů o budování vize, mise a storytellingu. Poté představí svůj záměr porotě, která vybere 14 nejvhodnějších projektů pro akceleraci.

Pro výběr do programu jsou důležitá kritéria: pozitivní dopad na klima, fungující minimálně tříčlenný tým a funkční řešení, tzn. v ideálním případě mít už nějaké platící zákazníky. V další fázi získají jednotlivé projekty mentory, mohou se radit s experty na finance, marketing, právo atd. a podstoupí 4 workshopy. Do třetí fáze se dostane finálních 6 projektů, které pokračují ve spolupráci s mentory a experty, navíc se zúčastní mastermind setkání, ve kterých získají know-how ostatních účastníků a podělí se o své zkušenosti a kontakty. Dále získají 30 000 Kč na cestu do zahraničí, koučink či jinou formu osobního rozvoje. Připraví se také na setkání s případnými investory a korporátními partnery programu. Vítěz pak získá dalších 100 000 Kč.

Burza druhotných surovin i šetrná reklamní agentura

„Impact Hub ČR se chce aktivně věnovat tématu klimatických a souvisejících environmentálních změn a hledat možnosti řešení. Chce podporovat projekty a nápady vznikající v této oblasti. Skrze akcelerační program chceme projektům s největším potenciálem pomoci k rychlému a efektivnímu růstu a znásobit tak jejich pozitivní dopad na příčiny či důsledky klimatické změny,“ vysvětluje Martina Kočarová, marketingová ředitelka Impact Hubu.

Do finále prvního ročníku se dostaly projekty:

Cyrkl – burza druhotných surovin

Forsage.eco – vzdálený monitoring včelstva

Kokoza – pěstování ve městě, komunitní zahrady a kompostování

Swap Prague – výměna funkčních a čistých přebytků ze skříně i domácnosti

EBUU – první česká eko platforma pro mateřství a malé děti

Green Cat – chytrá a šetrná reklamní agentura

Redakčně upravená tisková zpráva Impact Hubu

• Oblasti podnikání: Voda, odpady a životní prostředí

Doporučujeme