Incomingová mise nizozemských novinářů a bloggerů do severních Čech

Ve dnech od 16. do 19. září 2019 proběhl projekt ekonomické diplomacie s názvem Propagace českého sklářství v Nizozemsku. Byly navštíveny vybrané sklárny, bohatý program zahrnoval i prohlídku místních památek a Českého ráje.Jednalo se o společný projekt zahraniční kanceláře CzechTourism Benelux v Amsterdamu a zastupitelského úřadu ČR v Haagu; na organizaci v místě se rovněž podílel Liberecký kraj. Z nizozemské strany se mise zúčastnily dvě novinářky a dvě bloggerky z tištěných i online médií.

V rámci projektu byl navštíven výrobce luxusního a exkluzivního skla sklárna Ajeto v Lindavě, přední světový výrobce skla firma Preciosa Beauty, centrum jablonecké bižuterie Palace Plus i nejstarší sklárna v Čechách Novosad a syn v Harrachově. Dále byla zahrnuta prohlídka zámku Sychrov, kláštera v Hejnicích i pěší výstup na Drábské světničky v Českém ráji. Nebyla vynechána ani návštěva národní kulturní památky horského hotelu a televizního vysílače Ještěd.

Akce byla nizozemskými účastnicemi vysoce hodnocena. Přestože většina již v minulosti ČR navštívila, v případě severních Čech se jednalo o první osobní zkušenost. Region zaujal svým vysokým potenciálem jako turistické destinace s možností aktivního vyžití pro všechny věkové generace, širokou nabídkou regionální gastronomie i svým tradičním sklářským odvětvím. Očekávaným výstupem akce budou ohlasy v nizozemských médiích specializovaných na životní styl a cestovní ruch.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Haagu (Nizozemsko). Autor: Petr Kvaček, ekonomický diplomat.

• Teritorium: Evropa | Nizozemsko | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme