S ministryní Retnou Marsudi hovořil o aktuálních mezinárodních otázkách, zejména o ruské agresi na Ukrajině, situaci v Myanmaru, aktivitách předsednictví České republiky v Radě EU vůči Indo-Pacifiku, i agendě summitu EU-ASEAN v Bruselu a nadcházejícím předsednictví Indonésie v ASEAN.
Vystoupení náměstka Tlapy na Bali Democracy Forum, kde bylo zastoupeno 130 zemí, bylo věnováno oslabování demokracie ve světě. Náměstek připomenul principy demokracie, principy Charty OSN, včetně záruk teritoriální integrity a odsoudil porušování mezinárodního práva ze strany Ruska. Zmínil také praktické aktivity, které povedou k posílení důvěry v demokracii.
S vedením Indonéské obchodní komory KADIN v Jakartě projednal obchodní příležitosti českých firem v relaci v oblasti modernizace dopravní infrastruktury, v zemědělství, zdravotnictví, obranném průmyslu, i při výstavbě nového hlavního města.
Čipy a jízdní kola. V čem ještě exceluje malý velký Tchaj-wan?
Na Indonéské univerzitě náměstek Tlapa představil Strategii České republiky k Indo-Pacifiku a diskutoval se studenty o české zahraniční politice během českého předsednictví v Radě EU.
Na závěr návštěvy se setkal s českými krajany žijícími dlouhodobě na Bali, zahájil fotografickou výstavu k českému předsednictví v Radě EU a jednal s honorárním konzulem ČR v Sanuru, Idou Gedem Bagusem Sidhartou Putrou.
V rámci Bali Democracy Forum náměstek Tlapa během pracovního oběda s generálním ředitelem Ministerstva zahraničních věcí Indonésie pro Evropu a Ameriku Umarem Hadim podpořil další kroky k realizaci sjednaných zakázek českých firem v Indonésii a vyzdvihl význam sjednání Dohody o volném obchodu mezi Indonésií a Evropskou unií.