Inovativní evropské startupy se utkají o pozornost andělských investorů během virtuální akce Pan-European Startup Pitch

Virtuální akce, která se odehraje ve čtvrtek 18. března v 18.00 online, propojí mezinárodní investory s nadějnými startupy z celé Evropy. Cílem události Pan-European Startup Pitch je podpořit investování do mladých firem i během globální pandemie prostřednictvím virtuálních pitch akcí.

  • O pozornost investorů se utká celkem osm startupů v brzké fázi svého vývoje z různých evropských zemí, včetně České republiky, Spojeného království, Německa, Rakouska, Slovenska či Estonska.
  • Akci spolupořádají evropské sítě andělských investorů DEPO Angels, Danube Angels a Business Angels of Slovenia.

Pan-European Startup Pitch se uskuteční na platformě ZOOM. Zájemci se mohou registrovat zde. Pouze předem registrovaní účastníci dostanou před akcí materiály k jednotlivým startupům a videozáznam.

Událost bude zahájena představením sítí andělských investorů, kteří za ní stojí. Za DEPO Angels vystoupí Petr Šíma, za Danube Angels promluví Paul G. Putz a Business Angels of Slovenia představí Jure Tomc. Následovat bude tříminutová obchodní prezentace jednotlivých startupů, na kterou naváže zodpovídání otázek z publika v délce dvou minut a poté v jedné minutě objasní současný nebo budoucí investor, proč do startupu vložil svou důvěru.

Unikátní koncept má zvýšit důvěryhodnost investování na dálku a podpořit mezinárodní investování. „Investorům, kteří chtějí investovat mezinárodně, doporučujeme buď skrze syndikáty, nebo s podmínkou, že má startup zajištěného lokálního lead investora. Je to element, který může snížit investiční riziko. Takový lead investor zajistí due diligence, případně právní záležitosti, a také mluví stejnou řečí jako zakladatel,“ říká Petr Šíma. Po představení posledního z účastníků se publikum bude moci registrovat k další online schůzce, kterou už si v případě zájmu domluví individuálně. Nakonec proběhne networking investorů, který má za cíl zajistit zpětnou vazbu o projektech a navázání nových kontaktů.

Na Pan-European Startup Pitchi se investorům představí celkem osm evropských startupů z různých odvětví od fintechu přes zdravotní péči až po digitalizaci mototurismu. „Od investorů dostáváme často zpětnou vazbu, že jsou rádi za různorodost vybraných projektů nebo za dodržování časového limitu prezentací zakladatelů. Oceňují také kvalitu vybraných startupů, což nás těší, protože jsme zpřísnili kritéria výběru na tyto akce a také startupům pomáháme s přípravou, aby šance na to, že zaujmou investora, byly co nejvyšší,“ říká Eliška Vámošová, venture partner DEPO Ventures, která bude akci také moderovat.

Osm startupů z Evropy

Platforma pro komunitu nadšenců do motocyklové turistiky, která umožňuje plánovat cesty, přepravovat motorky a nabízí výcvikové kurzy.

Služba vše-v-jednom pro propojování streamerů s inzerenty, která streamerům zvyšuje výdělky z inzerce a inzerentům přináší širší zásah relevantního publika.

Nová recruitingová platforma, která přizpůsobuje náborový proces aktuálním potřebám startupového prostředí skrze behaviorální testy a unikátní algoritmus.

Online platforma pro propojení výrobců fyzických i digitálních produktů s komunitou ověřených testerů.

Aplikace pro trénování kognitivních funkcí seniorů, která staví na holistickém přístupu ke cvičení kognice a multimodálním tréninkovém modelu.

Služba umožňující přístup na internet i v zahraničí bez zbytečného placení roamingových poplatků.

Aplikace pomáhající začínajícím podnikatelům zlepšit jejich podnikatelské schopnosti a položit základy jejich budoucího byznysu.

Platforma, která pomáhá startupovým investorům vytvářet lepší investiční rozhodnutí na základě údajů, nikoli na základě pocitu.

DEPO Angels je evropská síť andělských investorů zjednodušuje proces investování do startupů a snižuje investiční riziko. Je registrovaná v rámci Evropské asociace andělských investorů (EBAN) a Czech Business Angel Association.

DEPO Ventures je finanční skupina, která buduje syndikát angel investorů. Má vlastní venture angel fond Grouport a v budoucnu plánuje stát se asset managerem pro lidi, kteří by chtěli investovat do startupů. Vizí DEPO Ventures je naučit úspěšné podnikatele a osoby s vysokým jměním (high net worth individuals), že investice do startupů, a tedy venture světa, jsou celosvětově součástí portfolií nejlepších investorů. DEPO tak sdružuje a také vyhledává potenciální investory, kteří by svými penězi mohli podpořit začínající firmy. Cílem rovněž je, aby tento fenomén začala vnímat tradiční česká scéna, například lidé z průmyslu.

Redakčně upravená tisková zpráva

• Teritorium: Česká republika | Evropa

Doporučujeme