Akce se setkala s velkým zájmem zúčastněných, čímž potvrdila rostoucí zájem o český trh a poskytla účastníkům důležité informace a podněty k investování v Česku. Na semináři vystoupili i zástupci agentury CzechInvest.
„Že je o Česko zájem dokazuje nejen velká účast na semináři, rozvíjející se spolupráce s českým polovodičovým klastrem, ale zejména množství navázaných kontaktů v rámci dodavatelského řetězce plánované továrny na výroby čipů společnosti TSMC v blízkých Drážďanech, což představuje pro Česko obrovskou příležitost,“ uvedl Petr Očko, vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu pověření řízením agentury CzechInvest.
Na semináři vystoupili také ředitelka Divize investic a zahraničních aktivit Denisa Fukalová a Jakub Hájek, zahraniční zástupce v Japonsku, kteří představili přítomným ekonomické prostředí Česka a prezentovali i konkrétní benefity, které investování v Česku přináší. Zahraniční zástupci agentury CzechInvest v těchto případech pak mohou pomoci přenášet řešení včetně investorů, která jsou již odzkoušená v dodavatelských řetězcích polovodičových výrobců po celém světě.
Dále se seminář soustředil na klíčové otázky, které tchajwanské firmy měly ohledně investování v Česku, jako je dostupnost odborníků v technických oborech, nabídka pobídek ze strany české vlády nebo vhodnost českých lokalit pro tchajwanské investice. V rámci semináře byly diskutovány i širší trendy v evropském polovodičovém průmyslu, včetně nedávné podpory EU pro vývoj čipů a vytváření polovodičového ekosystému v rámci EU Chips Act.
Investiční seminář, který proběhl s plnou obsazeností, je jen jedním z mnoha kroků, které Česko podniká k podpoře zahraničních investic, zejména v oblasti polovodičového průmyslu. O organizaci semináře se postarala Česká ekonomická a kulturní kancelář v Tchaj-peji ve spolupráci s aliancí TeaLa (Taiwan Eastbound Alliance – Landing America) a Tchajwanskou hospodářskou komorou v ČR (TCCCZ).