Jak přežijí ubytovatelé v Českém Švýcarsku? Pomoci mají slevové vouchery

Národní park České Švýcarsko se stále vzpamatovává z ničivého požáru, který propukl letos v červenci u Hřenska a zdevastoval více než tisíc hektarů lesních ploch. S oživením cestovním ruchu v oblasti by měly pomoci slevové ubytovací vouchery.

Ministerstvo pro místní rozvoj informovalo, že spolu s Ústeckým krajem podporuje návštěvnost oblasti zasažené ničivým požárem formou slevy na ubytování. Vouchery mají pomoci s oživením cestovního ruchu zejména mimo hlavní sezónu.

České Švýcarsko

Aby podnikatelé přežili do nové sezóny

„Plníme sliby a pomáháme místním ubytovatelům přežít do nové turistické sezóny. Ministerstvo pro místní rozvoj finančně podporuje ubytovací vouchery, které vydává Ústecký kraj. Pomoc podnikatelům sice není naším primárním úkolem, ale situace v souvislosti s nejrozsáhlejším lesním požárem v historii České republiky, který 20 dnů hasilo celkem 6 tisíc hasičů, je mimořádná,“ říká místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Expert: Česká krajina je k požárům náchylnější, než bývala

Pro výzvu na podporu návštěvnosti Českého Švýcarska je připraveno pět milionů korun. Stejnou částku už poskytl Ústecký kraj. Za každou noc v destinaci tak díky ubytovacím voucherům jednotlivec zaplatí o 300 korun méně.

Vouchery maximálně na týden

Sleva je platná při rezervaci ubytování nejméně na dvě noci a maximálně na 7 nocí. Návštěvník ji uplatní přímo při rezervaci s pomocí zmíněného voucheru. Nabídka platí do května příštího roku nebo do vyčerpání částky. 

Pro podnikatele v cestovním ruchu chystá ministerstvo nové podpůrné programy, které jsou určené zejména na podporu veřejné struktury a marketingu v ČR. Těch budou moci využít i žadatelé ze zasaženého území.

Aktuálně je vyhlášena výzva, která jim může pomoci s marketingovými aktivitami. S propagací pomáhá i agentura CzechTourism, která pod Ministerstvo pro místní rozvoj spadá.

• Teritorium: Česká republika
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas

Doporučujeme