Jaké jsou trendy v inovacích a kam směřujeme? Odpoví konference Velvet Innovation

Mezinárodní konference Velvet Innovation představí 15. listopadu v Brně představí aktuální trendy v podpoře inovací u nás i v zahraničí. Už třetím rokem je Velvet Innovation nejdůležitější akcí pro všechny aktéry inovačního ekosystému na jižní Moravě.

Hlavní tváří letošního ročníku konference bude ředitelka Kodaňského institutu pro studium budoucností (Copenhagen Institute for Futures Studies) Daria Krivonos.

Konference Velvet Innovation

Fórum pro inovační lídry

Na akci se pravidelně setkávají lídři podpory inovací z regionu, ale i z dalších míst Česka a zahraničí.

„Unikátní je v tom, že se tu mezi sebou setkávají lidé napříč celým inovačním ekosystémem, zástupci veřejné správy, korporací, podnikatelé, vědci, lidé z vedení akademických institucí,“ popisuje David Uhlíř z inovační agentury JIC, která konferenci připravuje.

„Letos bude řeč hlavně o tom, jak může region dlouhodobě prosperovat udržitelným způsobem – a mám na mysli udržitelnost nejen v oblasti životní prostředí, ale také udržitelnost ekonomickou, nebo schopnost čelit společenským výzvám,“ upřesňuje Uhlíř.

Prototypuj a ověřuj: Inovátoři z jižní Moravy mohou získat grant od města Brna

Hlavní tváří letošního ročníku je dánská vizionářka Daria Krivonosová, ředitelka Kodaňského institutu pro studium budoucností (Copenhagen Institute for Futures Studies) Daria Krivonos.

Future studies: Jaké jsou možné scénáře vývoje?

„Daria patří ke špičkovým evropským analytičkám v oboru future studies. Dokáže vedle sebe poskládat klíčová data a trendy společenské, politické nebo ekonomické a najít překvapivé souvislosti. A s opravdu hlubokou znalostí napříč obory umí přesně pojmenovat možné scénáře v dlouhodobém horizontu,“ představuje hlavní řečnici Hanka Šudáková, manažerka Velvet Innovation a zároveň startupová konzultantka.

„Velvet Innovation v sobě přirozeně téma budoucnosti nese. Proto jsme chtěli Dariu jako hlavního hosta,“ doplňuje Šudáková.

Konference Velvet Innovation

Kromě Krivonosové vystoupí mezi řečníky například americký velvyslanec Bijan Sabet, sociolog Daniel Prokop, evangelizátor v oblasti umělé inteligence Filip Dřímalka, Barbora Kotoun z IKEA, Petr Knap z EY, CEO firmy Y Soft Václav Muchna, zakladatel firmy Kentico Petr Palas, Tomáš Ervín Dombrovský z LMC nebo třeba popularizátor tématu změn klimatu Ondráš Přibyla.

Program se bude skládat z odborných přednášek, prezentací nově nastupující generace startupistů nebo osobností z vědecké či akademické sféry, ale také z panelových diskuzí k tématům, která jsou pro podporu inovací klíčová.

Podrobný program konference Velvet Innovation (vstupenky jsou již vyprodány)

„Diskuze se budou točit kolem udržitelnosti jako byznysové příležitosti, ptát se budeme i na to, jak ji může podpořit funkční ekosystém, ve kterém korporace spolupracují se startupy, nebo na to, jestli a jak se v dnešním světě plném výzev mění chování angel a venture capital investorů,“ vyjmenovává hlavní body programu Šudáková.

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme