Tato firma je součástí thajské skupiny CP, jež je zároveň jedním z největších konglomerátů na světě – vedle potravinářství se zabývá rovněž chovem dobytka, obchodem krmivy a rybolovem.
Itochu převede své akcie v Charon Pokphand Group na společnost Charon Pokphand Foods, jenž se tak stane jediným akcionářem prvně jmenované společnosti. Prodej akcií zajistí Itochu zisk ve výši zhruba 125 miliard jenů (tj. asi 878 mil. USD) do konce tohoto fiskálního roku. Dopad na předpokládané konsolidované zisky bude podle agentury Nikkei Asia, která o prodeji akcií přinesla zprávu, oznámen 2. května.
ExportMag.cz: Výrobci alternativních potravin spolupracují v organizaci ProVeg
Strategické partnerství obou společností v oblasti potravinářského průmyslu bude i nadále pokračovat. Obě strany dlouhodobě spolupracují při nákupu surovin a společně rovněž investovaly do kanadské společnosti na výrobu vepřového masa.