Jednání smíšené komise České republiky a Alžírska v oblasti obranné spolupráce

Ve dnech 24.–26. května 2022 se v Praze uskutečnilo jednání smíšené komise České republiky a Alžírska v oblasti obranné spolupráce.

Cesta alžírské delegace byla koncipována jako projekt ekonomické diplomacie v obranné oblasti. Uskutečnění cesty alžírské delegace do ČR potvrzuje výbornou úroveň alžírsko-českých vztahů a možnosti pro další posílení vzájemné spolupráce.

Ilustrační fotografie

Představitelé Ministerstva obrany Alžírska během návštěvy České republiky jednali na Ministerstvu obrany a Ministerstvu zahraničních věcí o rozvoji spolupráce mezi ČR a Alžírskem. Zároveň měli příležitost se sejít i se zástupci českých firem z obraného a bezpečnostního průmyslu. Předchozí jednání smíšené komise mezi ČR a Alžírskem se uskutečnilo před osmi lety.

Alžírsko dlouhodobě disponuje největším armádním rozpočtem v Africe. Objemné investice do obranného sektoru odrážejí složitou geopolitickou situaci Alžírska a šíření nekonvenčních hrozeb v regionu Sahelu. Alžírská armáda má zájem o bezpečnostní a obranné technologie, leteckou techniku i telekomunikační a radiolokační systémy. Alžírsko má i nadále zájem na konsolidaci místního vojenského průmyslu a jeho rozvoji.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Alžíru (Alžírsko). Autor: Pavel Zástěra, ekonomický diplomat.

• Teritorium: Afrika | Alžírsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Obranný průmysl

Doporučujeme