JIC otevírá nové centrum pro startupisty. Mohou si ho vyzkoušet zdarma

Inovační agentura JIC otevřela v Brně Medlánkách nový coworkingový prostor, který je určen pro všechny podnikavé studenty a začínající startupisty z jižní Moravy.

JICcowork nabízí ideální pracovní podmínky pro start podnikání a možnost stát se součástí úspěšné podnikatelské komunity kolem Jihomoravského inovačního centra (JIC).

Ilustrační foto

JIC: Cílíme na studenty

„Chceme vytvořit nízkoprahový prostor, kde se budou potkávat lidé s touhou podnikatelsky uspět s nějakým vlastním produktem nebo i službou,“ říká ředitel JIC Petr Chládek.

„Přirozeně cílíme na lidi z výzkumu a studenty, kterých je právě v okolí Technologického parku mnoho,“ poukazuje Chládek na blízkost výzkumného centra CEITEC a fakult Vysokého učení technického.

Startuje podnikatelská akademie pro brněnské doktorandy. Naučí se udělat z výzkumu byznys

Cowork je určen nejen pro začínající startupisty s vlastním produktem nebo službou, ale také pro zakladatele univerzitních spinoffů, kteří hledají prostor mimo akademickou půdu za rozumnou cenu, a pro studenty s podnikatelským nápadem, kteří ocení síť kontaktů a dobré rady od JIC.

Kolik zaplatíte za členství?

„Během celého září probíhá v coworku zkušební provoz. Znamená to, že zájemci mají skvělou příležitost si práci zde vyzkoušet a zjistit, jestli jim prostor vyhovuje a jak se u nás cítí,“ říká manažerka coworku Natálie Vencovská.

Zájemci se mohou registrovat na stránkách JIC cowork

Prostor nabídne zónu na soustředěnou práci i odpovídající technické vybavení. „Možná nejdůležitější je ale možnost propojení se s dalšími podnikavými lidmi. Chceme pro ně pořádat pravidelné akce a setkání a navázat je na již existující podnikatelskou komunitu JIC plus,“ dodává Vencovská.

Coworkingový prostor je otevřen každý všední den od 8 do 17 hodin a od října nabízí několik variant členství. Pro studenty bude prostor od 690 korun za měsíc s možností přístupu ve všední dny od 8 do 17 hodin. Časově neomezený přístup, možnost využití zasedacích místností nebo třeba zvýhodněné členství v digitální dílně FabLab nabízí JIC za 2390 korun. Nejdražší varianta členství je určena pro týmy od dvou do pěti lidí a stojí 6190 korun.

„Věříme, že tento prostor bude místem, kde se budou rodit nové nápady a kde začínající podnikatelé z jižní Moravy najdou vše potřebné pro svůj růst,“ doplňuje ředitel JIC Petr Chládek.

• Teritorium: Česká republika
• Oblasti podnikání: Věda, výzkum a vývoj

Doporučujeme