Zdroj: CzechTrade

Jihokorejský ministr průmyslu slibuje podporu sektoru elektromobilů jako nový motor růstu exportu

Jižní Korea posiluje podporu výrobců elektrických vozidel.

Nový ministr průmyslu Bang Moo-kyu navštívil továrnu Hyundai Motor Co. a slíbil rozšířenou podporu sektoru elektrických vozidel (EV), aby podpořil export a ekonomický růst.

Ilustrační fotografie

Bang, který se úřadu ujal v půlce září, zorganizoval vládní delegaci, jejímž úkolem bude komunikovat s exportéry a pomáhat s řešením problémů. Jako první cíl vybral továrnu Hyundai ve městě Asan na západě země. Delegace rovněž zahrnuje Korea Trade Investment Promotion Agency a další příslušné organizace.

Během setkání ministr a představitelé Hyundai diskutovali o způsobech, jak rozšířit přítomnost automobilky v ASEAN a dalších rozvíjejících se trzích propagací produktů EV prostřednictvím programů oficiální rozvojové pomoci Jižní Koreje neboli ODA.

ExportMag.cz: Olpran zkouší prorazit v Chile, z nějž roste ráj cyklistů

Vláda plánuje v příštích pěti letech investovat dva biliony wonů do výzkumných a vývojových projektů, aby podpořila přechod domácích výrobců automobilů na budoucí mobilitu a zajistila pokročilé technologie.

Usiluje také o zvýšení financování obchodu a dalších podpůrných opatření pro výrobce automobilových dílů. „Očekáváme, že trh s ekologickými automobily bude dále růst v souladu s globální iniciativou net-zero,“ řekl Bang a dodává: „Vláda posílí podpůrná opatření na podporu sektoru elektromobilů jako našeho nového motoru růstu exportu.“

Vývoz automobilů z Jižní Koreje zaznamenal dvouciferný meziroční růst za posledních 14 měsíců až do srpna na pozadí solidní celosvětové poptávky po EV a dalších ekologických autech.

Během prvních osmi měsíců roku 2023 vývoz automobilů vzrostl meziročně o 39,5 procenta na 46,85 miliardy dolarů, ačkoli celkový vývoz zaznamenal meziroční pokles v důsledku globálního ekonomického zpomalení.

„Delegace bude nadále navštěvovat velké společnosti v oblasti baterií, displejů a dalších průmyslových odvětví, stejně jako menší firmy, aby podpořila jejich obchodní aktivity doma i v zahraničí ve snaze podpořit export,“ uvedlo ministerstvo.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Investice

Doporučujeme