Jordánsko bude hostit Global Mobile Games Industry Conference

Konference, na které se očekává asi 500 účastníků z celého světa, proběhne v Ammánu ve dnech 12. a 13. listopadu 2022. Jordánsko si od akce slibuje posílení svého postavení jako regionálního centra pro herní sektor.

Hlavním tématem konference budou e-sporty a jejich postavení vedle tradičních sportů. Kromě diskuzí o nejnovějších trendech se mají uskutečnit také workshopy ohledně forem propagace a generování zisku v tomto rychle se rozvíjejícím odvětví. Plánována jsou i soutěžní klání, která by měla dát šanci nezávislým vývojářům prezentovat své nápady potenciálním investorům.

Ilustrační fotografie

The Jordan Gamig Lab, který bude hostit tuto konferenci, byl založen v roce 2011 s přímou podporou státu. Jeho cílem je rozvoj digitálního herního průmyslu v Jordánsku a poskytnutí zázemí začínajícím místním vývojářům rozvíjet jejich potenciál. Tyto aktivity jsou součástí plánů na posílení ICT sektoru v zemi, který zde už nyní vytváří více než 10 % jeho HDP a jeho další růst je jednou z vládních priorit.

Popularita herního průmyslu v Jordánsku neustále roste, a to především vzhledem k velmi mladé místní populaci, více než polovina obyvatel je mladší 30 let. Jordánsko nabízí příležitosti pro české herní produkty mimo jiné i proto, že je zde velmi rozšířená znalost angličtiny na běžné komunikační úrovni a pro vstup na trh v této oblasti jsou plně postačující anglické jazykové verze. ICT sektor je také jedním z nejvíce otevřených pro zahraniční investory.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ammánu (Jordánsko). Autorka: Zuzana Benešová, ekonomická diplomatka.

• Teritorium: Asie | Jordánsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas

Doporučujeme