Jsou neviditelné, ale neobešli bychom se bez nich ani jeden den. Češi vyberou ty nejlepší inovace roku 2020

Nakupování, doprava nebo finance. Ve všech těchto oblastech pomáhají inovační služby šetřit lidem čas, peníze i zdroje. Mnohdy si ani sami zákazníci neuvědomují, jak moc by se jim zkomplikoval běžný den nebýt moderních technologií. Právě proto letos znovu startuje soutěž Zonky Innovation Awards – aby pomohla zviditelnit inovativní firmy a jejich skryté technologické hrdiny.

Nominovaných je letos 81 projektů, o vítězi rozhodnou lidé v online hlasování. Nově se bude oceňovat i nejlepší český startup a inovace roku. Na soutěž letos poprvé naváže série debat se CEO jednotlivých firem o trendech v oblasti inovací.

Zaznamenali jsme v loňském roce velký zájem jak od zúčastněných firem, tak od médií, a proto jsme se rozhodli tuto akci zopakovat. Je to naše poděkování firmám, které neváhají inovovat a zlepšovat svět okolo nás,” vysvětluje šéf marketingu Zonky Jan Sladovník. „Chceme povzbudit i další firmy, aby investovaly do technologií. Díky tomu mohou kultivovat trh podobně jako my ten finanční,” dodává.

Technologie jsou mnohdy podle organizátorů Zonky Innovation Awards jako tajní hrdinové – nevidíme je, ale pomáhají nám. Právě na to chtějí v rámci soutěže upozornit a ocenit ty služby, které dokážou svým produktem zaujmout nejvíce zákazníků.

Hlasovat v soutěži Zonky Innovation Awards

Letos budou Češi rozhodovat o nejlepší inovativní službě v oblasti přepravy, bydlení, domácnosti, volného času a financí. Novinkou jsou kategorie Český startup a Inovace roku. Letos se bude nově hlasovat také v kategorii Služby pro podnikatele, garantem sekce se stala Asociace podnikatelů a manažerů. „Stále se množí pravidla pro podnikání, což je samo o sobě pro obchodníky zatěžující. Proto vítáme každou technologii a inovaci, která dokáže podnikatelům jejich práci usnadnit,” vysvětluje šéf Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek, proč se rozhodl kategorii zastřešit. Dalším garantem je Česká asociace sdílené ekonomiky a Česká fintech asociace.

Zonky Innovation Talks – když lidé inspirují

Na soutěž letos poprvé naváže série debat se CEO jednotlivých firem, tématem budou trendy v oblasti inovací a technologií. Debaty odstartují první březnový týden pod názvem Zonky Innovation Talks. Podle organizátorů je zcela zásadní, aby se vize a myšlenky zástupců úspěšných inovačních firem dostaly k veřejnosti. Můžou tak k nastartování zajímavých služeb inspirovat další inovátory, kteří zatím o nějakém zlepšováku jenom přemýšlejí.

První ročník soutěže Zonky Innovation Awards se konal v roce 2019. Lidé vybrali 8 nejinovativnějších služeb. Uspěly Liftago (přeprava lidí a věcí), Bezrealitky.cz (ubytování), Rohlík.cz (služby pro domácnost), Slevomat (volný čas), Heureka.cz (sdílení zkušenost), Tipli (správce financí), Twisto (platební nástroje) a Patron dětí (P2P platformy).

Redakčně upravená tisková zpráva společnosti Zonky

• Teritorium: Česká republika
• Témata: Inovace a startupy
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby

Doporučujeme