Katar pokračuje ve výstavbě veřejných budov

Katar v letošním roce pokračuje v investicích do výstavby veřejných budov. V současné době probíhají práce na projektech v celkové hodnotě cca 1 mld. USD.

Výběrová řízení vypisuje místní Úřad pro veřejné práce (Ashghal) na svých webových stránkách. Fotbalový šampionát v Kataru spojený s masivními developerskými projekty a výstavbou nejmodernější infrastruktury skončil, katarská vláda dále investuje do výstavby veřejných budov a infrastruktury.

Ilustrační fotografie

Moderní architektura patří mezi lákavé atrakce hlavního města. V letošním roce bude katarská vláda pokračovat v realizaci 22 projektů v celkové hodnotě přesahující 1 mld. USD. Jedná se například o rozšíření největší katarské nemocnice Hamad General Hospital nebo zdravotního centra Madina Khalifa Health Centre.

ExportMag.cz: Česká firma uspěla v Turecku s dodávkami pro plynovody

Vláda chce také vybudovat komplexy soudních budov včetně nových budov Odvolacího a kasačního soudu, na které již byla vypsaná architektonická soutěž. V plánu je i výstavba nové centrální pošty nebo budova Celního úřadu. Další balík výběrových řízení chystá Ashghal ve třetí čtvrtině letošního roku.

Všechna výběrová řízení vypisovaná místním Úřadem pro veřejné práce jsou uveřejňovaná na webových stránkách. České firmy tak mají přímý přístup k informacím a možnost se výběrových řízení zúčastnit. Zákonnou podmínkou účasti zahraniční firmy na výběrové řízení v Kataru je nicméně zastoupení společnosti místním agentem.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Dauhá (Katar). Autorka: Simona Drahoňovská, ekonomická diplomatka.

• Teritorium: Asie | Katar | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály

Doporučujeme